Platformlardaki En İyi Animasyon Filmler

Yarıyıl tatili geldi çattı. Biz de hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle izleyebileceği animasyon filmlere yer verdiğimiz bir listeyle geldik. 

Platformlarda yer alan, belki gözden kaçmış olabilecek en iyi animasyon filmleri sizler için derledik. Merak etmeyin, “Şrek”, “Çılgın Hırsız” gibi izlemelere doyamadığımız ünlü yapımlara da hangi platformlardan ulaşabileceğinizi ekledik. 

Keyifli okumalar!

 

1. Vivo

Nerede izlerim?: Netflix

Yapım yılı: 2021

Süre: 103 dk

IMDb puanı: 6.7

Vivo, müziğe olan tutkun bir kinkajoudur. Vivo, sahibi Andrés'ın yazdığı aşk şarkısını yazılıdğı kişi olan Marta'ya ulaştırmak için Havana'dan Miami'ye doğru heyecan ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

2. Bir Ay Masalı

Nerede izlerim?: Netflix

Yapım yılı: 2020

Süre: 95 dk

IMDb puanı: 6.4

Bu animasyon müzikalde babasıyla küçük bir pastane işleten Fei Fei, efsanevi bir ay tanrıçasıyla tanışmayı umarak bir roket gemisi yapar ve aya doğru yola çıkar.

3. Klaus

Nerede izlerim?: Netflix

Yapım yılı: 2019

Süre: 96 dk

IMDb puanı: 8.2

Postacı akademisinin en kötü öğrencisi Jesper kendini Kuzey Kutup Dairesi'nin kuzeyinde yer alan buzlarla kaplı bir adada görevlendirilmiş olarak bulur. Kavgalı adalılar, bırakın mektuplaşmayı birbirlerine selam bile vermemektedir. Jesper tam pes etmek üzereyken öğretmen Alva ile arkadaşlık kurar. Ayrıca Jesper, el yapımı oyuncaklarla dolu bir kulübede tek başına yaşayan Klaus ile tanışır. Smeerensburg kasabasında bir kez daha kahkahaların çınlamasını sağlayan bu umulmadık arkadaşlıklar; cömert komşuların, sihirli ilimlerin ve bacaya özenle asılan çorapların yer aldığı yeni bir gelenek yaratır.

4. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

Nerede izlerim?: Netflix, BeIn Connect

Yapım yılı: 2016

Süre: 87 dk

IMDb puanı: 6.5

Manhattan'da bir apartman dairesinde sahibi Katie ile mutlu bir hayat yaşayan Terrier türü Max, sahibinin bir gün eve kırma bir köpek olan Luke'u getirmesiyle birlikte gözden düştüğünü hissetmeye başlar. İkili arasında başlayan rekabet kısa sürede yerini iş birliğine bırakacaktır, nitekim Snowball adlı beyaz tavşan, sahipleri tarafından terkedilmiş tüm ev hayvanlarını örgütleyerek evlerinde mutlu yaşayan hayvanlara ve sahiplerine büyük bir komplo planlamaktadır.

5. Şarkını Söyle

Nerede izlerim?: BeIn Connect

Yapım yılı: 2016

Süre: 103 dk

IMDb puanı: 7.1

Sadece hayvanların yaşadığı bir dünyada tiyatro işleten koala Buster, maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu darboğazdan çıkabilmek için bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir. Yarışmaya şehrin her yerinden yeteneğini sergilemek üzere hayvanlar katılır. Sonunda domuz Rosita, fare Mike, kirpi Ash, fil Meena ve goril Johnny hayallerinin peşinden sonuna kadar gidebilmek için gereken cesareti gösterecektir.

6. Lego Filmi

Nerede izlerim?: Blu TV

Yapım yılı: 2014

Süre: 100 dk

IMDb puanı: 7.7

3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanacak macerada; sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir LEGO minifigürü olan Emmet adlı karakterin, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak en sıra dışı kişi olarak tanınması konu ediliyor.

7. Efsane Beşli

Nerede izlerim?: Netflix, BeIn Connect

Yapım yılı: 2013

Süre: 97 dk

IMDb puanı: 7.3

Filmde olağanüstü yetenekleri olan bir grup kahraman yer alıyor. Dünyayı ele geçirmek isteyen hain güç Pitch'e karışı ölümsüz kahramanlarımız harekete geçmek zorundadır. Amaçları tüm dünyadaki umudu, inancı ve çocukları kötülüklerden korumaktır. 

William Joyce'un çocuk kitapları serisine dayanan filme seslendirmeleri Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law, ve Isla Fisher gibi yapıyor.

8. Megazeka

Nerede izlerim?: Netflix, BeIn Connect

Yapım yılı: 2011

Süre: 95 dk

IMDb puanı: 7.3

Zalim Oobermind 20 yıldır Dünya’yı fethetmeye çalışmaktadır, ancak her seferinde süper kahraman Metro Man tarafından engellenir. Metro Man’i öldürdüğünde monotonluktan sıkılır ve yeni bir süper rakip yaratır. Metro Man’in hiç olmadığı kadar büyük ve güçlü bir düşman. Ancak yeni güçlü adam dünyayı yok etme savaşını başlattığında, Oobermind’ın karar vermesi gerekir: Kendi yarattığı bu şeytanı yenebilir mi?

9. Canavarlar Yaratıklara Karşı

Nerede izlerim?: Netflix, BeIn Connect

Yapım yılı: 2009

Süre: 94 dk

IMDb puanı: 6.4

Dünyaya dev bir astreoid düşer ve küçük bir kıza çarpıp onu dev bir canavara dönüştürür. Bunun üzerine ülkenin gizli ajanları onu da kaçırıp, yıllardır beraber yaşayan garip yaratıkların toplandığı gizli bir tesise kapatırlar. Fakat uzaylı bir tehdit karşısında çaresiz kaldıklarında yardım alabilecekleri tek yer vardır... Yaratıklar!

10. Kutup Ekspresi

Nerede izlerim?: Netflix, Blu Tv

Yapım yılı: 2004

Süre: 100 dk

IMDb puanı: 6.6

The Polar Express /  Kutup Expresi bir çocuğun yüreğini tamamen kapatmak ile inancın yaş, kural ve sınır tanımadığını öğrenmek arasında seçim yaptığı, masumiyet ile olgunluk arasındaki o kritik noktayı işliyor. 

11. Şrek Serisi

Şrek (2001)

Netflix, Amazon Prime, BeIn Connect

Şrek 2 (2004)

Netflix, BeIn Connect

Şrek 3 (2007)

Netflix, BeIn Connect

Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu (2010)

Netflix, BeIn Connect

12. Çılgın Hırsız Serisi

Çılgın Hırsız (2010)

Netflix, Amazon Prime, BeIn Connect

Çılgın Hırsız 2 (2013)

Netflix, Amazon Prime, BeIn Connect

Çılgın Hırsız 3 (2017)

BeIn Connect

13. Kung Fu Panda Serisi

14. Madagaskar Serisi

15. Otel Transilvanya Serisi