Disney Plus’ta İzleyebileceğiniz 15 Dizi Önerisi

Ülkemize gelişiyle heyecan uyandıran Disney Plus'ta izleyebileceğiniz birbirinden güzel 15 dizi listeledik!

Disney Plus'ın Türkiye pazarına girmesi bir süredir beklenen bir olaydı. Platforma hemen üye olup nereden başlayacağını bilemeyenler için biz de kendi önerilerimizi sıraladığımız bir dizi listesi oluşturduk. Film önerilerimizin olduğu listeye göz gezdirmek isterseniz de sizi buraya alabiliriz.

Keyifli okumalar!

1. Kaçış

Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu'nun başrollerde olduğu "Kaçış" dizisinin hikayesi, savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin araştırma yapmak amacıyla bir Ezidi köyüne gitmesi ile başlıyor. Yapım, sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu terör örgütünün tutsak düşmeleri ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor.

Dizi, Disney Plus'ın ilk yerli yapımı olma özelliğini de taşıyor.

2. Dopesick

Dizi, izleyicileri Purdue Ecza adlı ilaç firmasının yönetim kurulu odalarından, sıkıntılı bir Virginia maden topluluğuna ve DEA'nın (Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi) koridorlarına kadar Amerika'nın opioid bağımlılığıyla mücadelesinin merkez üssüne götürüyor.

3. Deha

National Geographic Channel’ın bir global etkinlik olarak yayınlayacağı DEHA isimli belgeselde her sezonunda dünyanın birbirinden başarılı bilim insanlarını ve onların büyüleyici hikayelerini ekranlara taşıyacak DEHA, Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanan ilk sezonu ile Her sezonunda farklı bir bilim insanına odaklanacak olan dizinin her sezonu toplam on bölümden oluşacak.

4. The Dropout

Theranos'un kurucusu Elizabeth Holmes'un üniversiteyi bırakıp bir teknoloji şirketi kurduktan sonra sağlık sektöründe devrim yapma girişimini anlatan dizi.

5. The World According to Jeff Goldblum

Goldblum'un şaşırtıcı bağlantılar, büyüleyici bilim ve bir sürü büyük fikir dünyasını ortaya çıkarmak için görünüşte tanıdık bir nesne üzerindeki perdeyi geri çektiği belgesel dizisi.

6. Pam & Tommy

Dizi Pamela Anderson ve Tommy Lee'nin, 1995'te tanışıp, 96 saat sonra da evlenmeleriyle başlayan fırtınalı aşklarını takip ediyor.

7. What We Do in the Shadows

Aynı adlı komedi filminden uyarlanan What We Do in the Shadows bir grup vampirin gündelik hayatını gözler önüne seriyor ediyor. Hikaye New York’ta geçmekte ve yüzyıllardır insanlarla birlikte yaşayan vampirler Guillermo ve Nandor’ın maceralarını ekrana taşıyor.

8. Feud

Dizi, kariyerlerinin başlarında başlayan, "Whatever Happened to Baby Jane?" filminin setinde doruk noktasına ulaşan ve adeta bir Oscar kan davasına dönüşen Bette Davis ile Joan Crawford arasındaki efsanevi rekabete dayanıyor.

9. Parallels

Fransa-İsviçre sınırındaki dört genç arkadaşın, dünyanın en büyük parçacık çarpıştırıcısı olan LHC'nin bir deneyi tarafından hayatları alt üst olur.

10. The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back, gelmiş geçmiş en efsanevi müzik gruplarından bir olan The Beatles'ın 1969'un başlarında ve 1970'de gruba ait daha önce hiç görülmemiş görüntülere yer veriyor. Londra'da bir çatı katında gerçekleştirdikleri son canlı performansın da görüntülerinin yer aldığı belgeselde, gruba dair bilinmeyenler gözler önüne seriliyor.

11. The Mysterious Benedict Society

Hikaye, bir grup yetenekli yetim, farklı kişilikteki bir hayırsever tarafından gizli bir göreve gitmek üzere işe alınmasıyla başlıyor. Sonrasında kahramanlarımızın eğlenceli maceralarına ortak oluyoruz. Dizi, ailecek izlenebilecek eğlenceli bir yapım. 

12. Reservation Dogs

Doğu Oklahoma'da bir rezervasyonda büyüyen dört Kızılderili genç hakkında komedi dizisinin yaratıcıları arasında son yılların parlak isimlerinden Taika Waititi var.

13. Sevimli Canavarlar İş Başında

Tylor Tuskmon, çocukluğundan beri idolü James P. Sullivan gibi bir Korkutucu olmayı hayal etti ve şimdi bu rüya gerçek olmak üzere... ya da değil. 

Hayalindeki işe korkutucu olarak başlamak için Monsters Incorporated'a geldiği gün, korkunun sona erdiğini ve kahkahanın içeride olduğunu öğrenir! 

14. WandaVision

''Scarlett Witch'' Wanda Maximoff ve Tony Stark'ın eseri android Vision ikilisini odağına alan dizide, çizgi roman uyarlamalarının tarzı klasik Amerikan sit-com estetiği ile buluşuyor. Görünürde normal ve mutlu bir hayat yaşayan Wanda ve Vision, çok geçmeden hayatlarının göründüğünden çok daha farklı olduğunu ve gerçeklikten uzakta yaşadıklarını adım adım fark ederler.

Disney Plus, Marvel Sinematik Evren'e ait tüm içerikleri bünyesinde bulundursa da bu liste için biz favori dizimi seçip eklemek istedik. Marvel'a özel ilgisi olmayanların bile keyif alacağını düşündüğümüz bu dizi yas duygusunu oldukça yaratıcı bir yerden ele alıyor.

Disney Plus'ta yer alan diğer Marvel dizilerini incelemek için "Disney Plus'ta İzleyebileceğimiz Tüm Marvel Dizileri" listemize göz atabilirsiniz.

15. The Mandalorian

Galaksinin uç noktalarına seyahat eden unutulmuş bir halktan olan kelle avcısının hikâyeleri. Yeni Cumhuriyet’in hakim olduğu dönemde henüz İlk Düzen ortaya çıkmamışken, galaksinin dört bir yanında görevlere giden kelle avcısı Mando’nun hayatı bir görev sırasında beklenmedik şekilde değişir.

Marvel yapımlarında olduğu gibi, Disney Plus tüm "Yıldız Savaşları" içeriklerini de barındırıyor. Bu yapımlar arasında ise bizim favorimiz "The Madalorian" oldu. Platformda yer alan "Yıldız Savaşları" dizileri arasında diğer öne çıkan işlerse şöyle;

- The Book of Boba Fett

- Obi-Wan Kenobi

Star Wars: Kötüler Timi

- Star Wars: Klon Savaşları