"Ömer" Dizisinin Oyuncularını ve Karakterlerini Tanıyalım!

9 Ocak akşamı Star TV'de başlayan, başrollerinde Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır'ın bulunduğu yeni dizi "Ömer"e gelin yakından bakalım! 

Yönetmenliğini Cem Karcı'nın üstlendiği dizi, Müezzin Ömer’in kendisinden yaşça büyük Gamze’ye aşık olması hayatındaki tüm dengeleri değişmesini konu alıyor. Senaryoyu ise Gülizar Irmak kaleme alıyor.

Başarılı kadrosu ve ilginç konusuyla kaçırılmaması gereken bir dizi olan “Ömer”, her pazartesi 20.00'de Star'da!

Peki "Ömer" dizisinin oyuncuları ve karakterleri kim?

1. Selahattin Paşalı

Selahattin Paşalı

"Ömer" dizisi Ömer kimdir?

Reşat’ın oğlu olan Ömer, babasının camisinde kadrosuz bir müezzin olarak görev almakta, aynı zamanda bir okulda geçici olarak din kültürü öğretmenliği yapmaktadır. Eğitim fakültesinden mezun olsa da öğretmenlik yapmak yerine resim çizmeyi daha çok sever. Annesini kaybetmesinin ardından öğrencisinin annesi Gamze'ye aşık olur. 

"Ömer" dizisinin Ömer'i Selahattin Paşalı kimdir?

Selahattin Paşalı, dizi oyuncusu. 2 Şubat 1990 yılında Bodrum'da doğmuştur. On dört yaşında Darüşafaka Spor Klubü'ne transfer olan Paşalı, altyapı boyunca basketbol takım kaptanlığı yaptı. Ardından Budapeşte'de Sanat Yönetimi okuyarak gözünü ve vizyonunu genişletti. Döndükten sonra Craft Atölye'de oyunculuk eğitimi aldı. Show TV dizisi "Kalp Atışı"nda pratisyen bir doktoru oynadı. Netflix dizileri "Aşk 101" ve "Pera Palas'ta Gece Yarısı" ile büyük bir üne kavuştu. Başrolünde oynadığı Emin Alper filmi "Kurak Günler" Cannes Film Festivali 2022 seçkisinde yer aldı. 

2. Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır

"Ömer" dizisi Gamze kimdir?

Eşinden boşanan Gamze, babasının yanına; memleketine dönmüştür. Eşi ile evlenmek istediğinde annesi Fatma Hanım'dan ve kız kardeşinden destek görmemiştir. Eşi iflas ettikten sonra Gamze zengin hayatına veda etmiştir. Eşinin borçlarını ödemek için arabasını dahi satan Gamze, ailesinin evine geri gelmiştir. Mahalleye gelir gelmez Ömer'e ilgi duymaya başlamıştır.

"Ömer" dizisinin Gamze'si Gökçe Bahadır kimdir?

Gökçe Bahadır,  9 Kasım 1981 doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. "Hayat Bilgisi" dizisindeki Törpü ve Yaprak Dökümü'ndeki Leyla rolleriyle tanınmıştır. 1981'de İstanbul Bostancı'da doğdu. Gökçe Bahadır ortaokul ve liseyi Özel Anabilim Koleji'nde okudu. Akademi İstanbul'da 2 yıl Radyo Televizyon eğitimi aldı. Sonrasında "Hayat Bilgisi" dizisindeki Törpü Yeliz karakteriyle büyük popülerlik kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı ve bir diğer çok sevilen yapım, "Yaprak Dökümü"nde Ali Rıza Bey'in kızlarından Leyla'yı canlandırdı. 2011'de Çağan Irmak'ın "Dedemin İnsanları" filminde Nurdan'ı canlandırarak sinema deneyimi yaşadı. "Kayıp Şehir" dizisiyle yeniden ekranlara döndü.  2011'de evlendiği bir başka oyuncu Ali Sunal ile 1 yıl sonra yollarını ayırma kararı aldılar. Netflix dizisi "Kulüp"te Matilda'yı canlandırmıştır.

3. Barış Falay

Barış Falay

"Ömer" dizisi Reşat kimdir?

Ömer'in babası olan Reşat, mahallenin camisinde imamdır. Ömer dışında Nisa ve Tahir isimli bir kızı bir oğlu vardır. Eşi Ayşe'yi bir yıl önce kaybetmiştir. Kızı Nisa'nın Hakan'la evlenmesini hiç istememiştir ama Nisa Hakan ile kaçmıştır. Bu yüzden yıllar geçse de Nisa'yı affedememiştir.

"Ömer" dizisinin Reşat'ı Barış Falay kimdir?

Barış Falay, 9 Nisan 1972 doğumlu Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Barış Falay Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünü bitirdi. Çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 yılında kuruluş sınavıyla beraber İzmit Şehir Tiyatrosu sanatçısı oldu. “Hamlet” ile başlayan bu serüven, “Üç Kuruşluk Opera”, “Misafir”, “Kamyon”, “Roberto Zucco”, “Kırmızı Yorgunları”, “Azizname”, “Barış”, “Bahar Noktası”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Karar Kimin” ve daha birçok oyunda oynayarak sürdü. “Deniz Kızı Masalı”, ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunları yönetti. Tiyatronun bünyesindeki tiyatro okulunda eğitmenlik yaptı Oyuncu Esra Ronabar'la evlidir. "Tatlı Hayat", "Yarım Elma", "Dadı" gibi komedi dizilerinde ufak rollerde canlandırdığı başarılı karakterler ile dizi kariyerine atılan Barış Falay ilk yükselişini "Aliye" adlı dizide canlandırdığı Mücahit (Müco) karakteri ile yapmıştır. 2009'dan 2011'e kadar süren "Ezel" dizisinde Kerpeten – Ali Kırgız rolünü canlandırmıştır. Son yıllarda "Sen Ben Lenin" ve "Menajerimi Ara" yapımlarıyla karşımıza çıkmıştır.

4. Merve Dizdar

Merve Dizdar

"Ömer" dizisi Nisa kimdir?

Nisa; Ömer ve Tahir'in kız kardeşi, Reşat'ın da kızıdır. Babası onu desteklemese de Hakan ile evlenmiştir. Evliliğinden memnun olsa da Hakan ona çok iyi davranmamaktadır. Her şeye rağmen kocasını çok sever. 

"Ömer" dizisinin Nisa'sı Merve Dizdar kimdir?

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986'de İzmir'de doğmuştur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Dizdar, tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlamıştır. İlk sinema deneyimi "Bir Ses Böler Geceyi" filmi ile gerçekleşmiş oyuncu; "Masumlar Apartmanı"nda canlandırdığı Gülben karakteri ile ülkece tanınmıştır. Son yıllarda "Alice Müzikali", "Erşan Kuneri", "Eltilerin Savaşı" yapımlarında yer almıştır. 2018'de evlendiği kendisi gibi oyuncu eşi Gürhan Altundaşar ile 2021 yılında yollarını ayırmıştır.

5. Gülçin Kültür Şahin

Gülçin Kültür Şahin

"Ömer" dizisi Nuran kimdir?

Nuran, Gamze’nin kız kardeşidir ve Sadık ile evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır. Yıllarca annesine Nuran bakmıştır. Gamze annesini bırakıp gittiği için Gamze'ye kızgındır. Sert mizaçlı bir kadındır.

"Ömer" dizisinin Nuran'ı Gülçin Kültür Şahin kimdir?

Gülçin Kültür Şahin, 10 Ekim 1987'de İstanbul'da doğmuştur. Babaeski Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi'nde Gıda Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimi aldı. 2010-2013 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans ile birlikte araştırma görevliliği yaptı. Bu süreçte TiyatroMUZ Tiyatro Ekibi ile oyunculuk kariyerine de ilk adımını attı. Sonrasında da Bilkent Üniversitesi'nde Oyunculuk Bölümü'nde girdi. 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu'nda Program Koordinatörlüğü yaptı. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi'nden bölüm birincisi olarak mezun oldu.

2018 yılında "Adım Feuerbach" adlı oyunda Selçuk Yöntem ve Toprak Can Adıgüzel ile birlikte rol aldı. Yine aynı yıl yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in yaptığı Kelebekler filmindeki "Hatice" rolü ile 2018 Ankara Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı. Kültür ayrıca Kırmızı OdaFatma gibi dizilerde de yer almaktadır.