Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (16 - 22 Ocak)

Netflix Türkiye 16 - 22 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Kaybedenler Kulübü Yolda" çekerken onu 2. sırada "Elektra" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Kaybedenler Kulübü Yolda

Orijinal İsmi: Kaybedenler Kulübü 2

Süre: 96dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Yapımı: 2018 - Türkiye

Kendilerine özgü bir hayran kitlesi yaratmış radyocular Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk, motosikletleriyle birlikte tatil yaptıkları Olympos'tan İstanbul'a doğru yola çıkarlar. Yol boyunca karşılaştıkları durumlar, insanlarla ilişkileri ve hayatın akışının aslında ne kadar azını kontrol edebildiklerini fark ederler.

2. Elektra

Orijinal İsmi: Elektra

Süre: 97dk
Yönetmen: Rob Bowman
Yapımı: 2005 - ABD

'Daredevil'da Bullseye tarafından öldürüldükten sonra 'The Hand' tarafından mistik güçlerle hayata geri döndürülen Elektra, geçmişini hatırlayarak işkence çekmekte ve huzuru bulamamaktadır. Ailesinin acımasızca katledilişi yüzünden hissettiği öfkenin üstesinden gelememektedir. Verilen görevde hem kendisini bulacak hem de savaşına kaldığı yerden devam edecektir.

3. Laal Singh Chaddha

Orijinal İsmi: Laal Singh Chaddha

Süre: 164dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Advait Chandan
Senarist: Atul Kulkarni
Yapımı: 2022 - Hindistan

“Laal Singh Chaddha,” Akademi ödüllü “Forrest Gump” filmini Hindistan’ın modern tarihinin ve kültürünün perspektivinden ele alırken hüzün, mizah ve iyimserliği bir araya getiriyor. Filmde, hayatın pekçok zorluğun üstesinden gelen düşük IQ'lu bir adam olan Laal Singh Chadda'nın sevgisini, masumiyetini ve kaderini konu ediniyor.

4. Jung_E

Orijinal İsmi: JUNG_E

Süre: 98dk
Tür: Bilim Kurgu
Yönetmen: Yeon Sang-ho
Senarist: Yeon Sang-ho
Yapımı: 2023 - Güney Kore

22. yüzyılda, kıyamet sonrası bir dünyada, yapay zekâ laboratuvarındaki bir araştırmacı, kahraman bir asker olan annesinin beynini klonlayarak iç savaşı bitirmeyi hedefler.

5. Solgun Mavi Gözler

Orijinal İsmi: The Pale Blue Eye

Süre: 128dk
Tür: Gerilim , Gizem , Korku , Suç
Yönetmen: Scott Cooper
Senarist: Scott Cooper
Yapımı: 2022 - ABD

Hikaye, daha sonra dünyaca ünlü bir yazar olacak olan detay odaklı öğrenci Edgar Allan Poe'nun yardımıyla cinayetleri araştıran deneyimli dedektif Augustus Landor'u takip ediyor.

 

6. Shutter

Orijinal İsmi: Shutter

Süre: 85dk
Tür: Gerilim , Gizem , Korku
Yönetmen: Masayuki Ochiai
Senarist: Luke Dawson
Yapımı: 2008 - ABD

Yeni evli bir çift, trajik bir kazadan sonra çektikleri fotoğraflarda rahatsız edici, hayaletimsi görüntüler keşfeder. Merakla bu konuyu araştırmaya başladıklarındaysa bazı gizemlerin çözülmeden bırakılmasının daha iyi olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalırlar.

7. Martıların Efendisi

Orijinal İsmi: Martıların Efendisi

Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Senarist: Meriç Demiray
Yapımı: 2017 - Türkiye

İstanbul'da deniz kenarında, kendi halinde bir hayatı olan Martıların Efendisi, yıllardır beklediği misafire sonunda kavuşmuştur. Denizden çıkıp gelen saf ve masum Rüya, MEF'in dünyasını değiştirmiştir. Ancak Rüya'nın da bazı sırları vardır ve bu sırlar, Martıların Efendisi'ni, uzak durmaya çalıştığı dış dünyanın tüm kötülükleriyle yüz yüze getirecektir.

8. Kayıp Köpek

Orijinal İsmi: Dog Gone

Süre: 95dk
Tür: Aile , Dram , Macera
Yönetmen: Stephen Herek
Senarist: Nick Santora
Yapımı: 2023 - ABD

Genç bir adam, ortadan kaybolan çok sevdiği köpeğini bulmak ve ona hayatını kurtaracak bir ilaç vermek için ailesiyle birlikte inanılmaz bir çaba gösterir.

9. Şirinler 3: Kayıp Köy

Orijinal İsmi: Smurfs: The Lost Village

Süre: 89dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: Kelly Asbury
Yapımı: 2017 - ABD

Şirin Köyü'nde hayat alışıldık düzeninde sürerken Şirine kendilerine benzeyen bazı yaratıklar görür. Şirin Baba, Kayıp Köy efsanesine pek inanmasa da Şirine, yanına Güçlü, Sakar ve Gözlüklü Şirin'i de alarak Kayıp Köy'ü bulabilmek için Yasak Orman'a doğru yola çıkar. Ancak Gargamel'in de bu gizemli köyle ilgili planları vardır ve Şirinler'in oraya Gargamel'den önce ulaşması gerekmektedir.

10. Devotion

Orijinal İsmi: Devotion

Süre: 139dk
Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yönetmen: Jack Dillard
Senarist: Jake Crane
Yapımı: 2022 - ABD

Aynı adlı çok satan kitaptan uyarlanan bir hava savaşı destanı olan "Devotion", Kore Savaşı sırasında iki seçkin ABD Donanması savaş pilotunun yürek burkan gerçek hikayesini anlatıyor. Kahramanca fedakarlıkları nihayetinde onları donanmanın en ünlü uçuş pilotları yapacaktır.