En İyi 10 Brendan Fraser Filmi

Brendan Fraser’ın en sevilen 10 filmini sizler için derledik!

En çok 90'lı ve 2000'li yılların başlarındaki film serisiyle tanınan Brendan Fraser, o zamanın oyuncularındandi. Birçokları için eski bir Brendan Fraser filmini izlemek, nostaljik bir rahatlık anlamına gelir. Bu yüzden hayranları, Fraser'ın son zamanlarda ilgi odağı haline gelmesi konusunda çok heyecanlılar. Bu heyecan, son filmi "Balina"daki rolüyle ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde (Critics' Choice Awards) aldığı en iyi erkek oyuncu ödülüyle daha da perçinlendi.

İşte Brendan Fraser’ın en sevilen bazı filmleri!

İyi seyirler…

1. Balina

Orijinal İsmi: The Whale

Süre: 117dk
Tür: Dram
Yönetmen: Darren Aronofsky
Senarist: Samuel D. Hunter
Yapımı: 2022 - ABD

Obezite ile mücadele etmeye çalışan İngilizce öğretmeni Charlie izole bir hayat sürmektedir. Uzaklaştığı kızı ile tekrar bağ kurmak isteyen Charlie, kızıyla yakınlaşabilmek için elinden geleni yapar.

2. Mumya

Orijinal İsmi: The Mummy

Süre: 124dk
Yönetmen: Stephen Sommers
Senarist: Richard Schayer
Yapımı: 1999 - ABD

Binlerce yıl önce Mısır'da, İmhotep baş rahibi ile firavunun gözdesi Anck Su Namun gizli bir aşk yaşamaktadırlar. Ancak sevgililer yakalandığında cezaları korkunç olur. Güzel kadın intihar eder, baş rahip ise Hom-Dai, yani Ölüler Şehri Hamunaptra'ya diri diri gömülmeye mahkum edilir. Korkunç ceza infaz edilirken, rahip geri döneceğine yemin etmektedir. 1923'te Amerikalı maceracı Rick, Hamunaptra'yı bulmak isteyen İngiliz kardeşlere rehberlik etmektedir. Kaypak Johnathan, hazinelerin hayallerini kurarken, Evelyn'in merakı ise tamamen bilimseldir. Üçlü bilmeden korkunç laneti uyandıracaklardır.

3. Orman Kaçkını

Orijinal İsmi: George Of The Jungle

Süre: 92dk
Tür: Aile , Komedi , Macera , Romantik
Yönetmen: Sam Weisman
Yapımı: 1997 - ABD

Doğduğunda öldürülmek istenmesi üzerine, annesi tarafından bir sepetle nehire bırakılan George bir ormanda hayvanlar tarafından bulunur ve büyütülmeye başlanır. George hayvanlarla konuşmayı ve onlarla savaşmayı, yaşamayı öğrenir. bir gün güzel bir kız olan jenny bir orman gezintisi sırasında nişanlısıyla birbirlierini kaybederler ve kahramnmız George Jenny ' i bularak ağaç evine getirir. 1 gün boyunca kendine gelemeyen Jenny George' un evinde hiç birşeyden habersiz yatmaktadır. Nişanlısı tarafından aranan Jenny havanın kararmasıyla arama ekibi geri döner. jenny George ' ye aşkı olur ve film için den çıkılamaz bir komediye dönüşür...  

4. Gods And Monsters

Orijinal İsmi: Gods And Monsters

Süre: 105dk
Tür: Dram
Yönetmen: Bill Condon
Senarist: Bill Condon
Yapımı: 1998 - ABD , İngiltere

Film Frankestein'in yönetmeni James Whale'ın hayatından kesitler sunuyor onun eşcinselliği ile ele aldığı hayatının, trajik şekilde kendi sonunu getiren, 2. Dünya savaşında yaşadıklarını anlatıyor.

5. Şaşkın

Orijinal İsmi: Bedazzled

Süre: 93dk
Yönetmen: Harold Ramis
Yapımı: 2000 - Almanya , ABD

Elliot Richards, iyi niyetli bir insan , ama tam anlamıyla sosyal beceriksizlik abidesi, çalışma arkadaşı Allison Gardner’ın aşkı ile yanıp tutuşan zavallı bir genç adam. Evet Allison onun hayatta olduğunu biliyor ama hepsi bu kadar. Bir insanın şansı bu kadar kötüyse her şeyi yapabilir. İntihar edebilir, hayatını hiçbir şeyi umursamadan yaşayabilir, her şeyi düzeltmek için uğraşıp durabilir hatta ruhunu şeytana bile satabilir.O ne mi yaptı? İyi bir anlaşma! Çok güzel bir kadınla tanıştı. Güzelden de öte çarpıcı, etkileyici, seksi, akıllı ve Elliot’ın ruhunu isteyen biri. Karşılığında ona 7 dilek sundu. Siz olsaydınız ne dilerdiniz? Çok zengin,güçlü ve sevdiği kadınla evli bir erkek olmayı mı?Dünyanın en duygusal erkeği olmayı mı? Bir basketbol yıldızı olmayı mı? Hepsi olabilirsiniz! Ama kiminle dans ettiğinize dikkat edin. Yoksa bu dilekler bile sizin hayatınızı ölmeden bir cehenneme dönüştürebilir. 1967 yılındam Stanley Donen'in yönettiği aynı adlı filmin bir yeniden çevrimi.

6. Encino Man

Orijinal İsmi: Encino Man

Süre: 88dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Les Mayfield
Yapımı: 1992 - ABD

Link, ilk çağlardaki yıllarca ormanda yaşayan modern çağdan yoksun bir mağara adamıdır. Bir kıza aşık olur ve şehirde medeniyetle tanışır. Onun ve çevresindekiler için çok zor ama bir o kadar komik olaylar silsilesi başlar.

7. Okul Bağları

Orijinal İsmi: School Ties

Süre: 106dk
Tür: Dram
Yönetmen: Robert Mandel
Senarist: Dick Wolf
Yapımı: 1992 - ABD

David Green 1950 yılında özel bir okula, futbol takımının okulun eski rakiplerini yenmesi için getirilir. Fakat, David işçi sınıfı temellidir ve gerçekten `onlardan biri` değildir. Ama, arkadaş edinmede çok başarılıdır. David yahudidir ve bunu rededilme korkusundan dolayı arkadaşlarından bir sır olarak saklamalıdır.

8. Sessiz Amerikalı

Orijinal İsmi: The Quiet American

Süre: 101dk
Tür: Dram , Gerilim , Romantik , Savaş
Yönetmen: Phillip Noyce
Yapımı: 2002 - Almanya , ABD , İngiltere , Fransa

Yıl 1952... Gizemli ve egzotik şehir Saigon'da Vietnamlılar, Fransa'ya karşı yürüttükleri bağımsızlık savaşını sürdürmektedirler. London Times'in orta yaşlarındaki İngiliz muhabiri Thomas Fowler kentte bir yandan politik gelişmeleri takip ederken, bir yandan da yerel kültürü keşfetmektedir. Dini inançları nedeniyle boşanmaya yanaşmayacak olan Londra'daki Katolik eşi sebebiyle, çok sevdiği genç ve güzel Vietnamlı sevgilisi Phuong ile evlenememektedir. Yakın arkadaşı genç Amerikan ajanı Alden Pyle da Phuong'a aşık olup, onu Fowler'ın elinden almaya kalkınca herşey bir anda altüst olur. Fowler'ın sadece aşk hayatı tehlikeye girmekle kalmamış, aynı zamanda ABD'nin savaştaki rolü hakkında da rahatsız edici bilgiler öğrenmeye başlamıştır.

9. Geçmişin Sığınağı

Orijinal İsmi: Blast From The Past

Süre: 112dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Hugh Wilson
Senarist: Bill Kelly , Hugh Wilson
Yapımı: 1999 - ABD

Los Angeles 1997 yılı. Calvin ve Helen, 1962 yılının o kader gününden beri hayatlarını, incelemek üzere girdikleri Calvin in bomba sığınağına düşen jet yüzünden mahsur kaldıkları sığınakta geçirmektedirler. Şimdi 35 yaşında olan oğulları Adam bile burada doğmuştur. Sığınakta 50 li yıllar nostalji değildir. 35 yıl sonra kapak açıldığında baba, radyasyon giysileri içinde keşfe çıkar. Çevresinde ilk gördüğü insanlar; bir travesti fahişe, yaşlı bir kitapevi sahibi ve Calvin in Tanrı olduğunu zanneden iki ayyaştır. Calvin geri dönünce rapor verir. Maruz kaldıkları radyasyon saldırısının sonucunda, kendisini muhtemelen gelecek 10 yıl içinde yok edecek yarı insan yaratıklar oluşmuştur. Bu süreyi geçirebilmek için erzağa ihtiyaçları vardır. Webster lar gerekli stoğu sağlarken aynı zamanda kandisine bir eş bulsun diye saf Adam ı yer üstüne gönderirler ve Adam anında kaybolur. Geçmişin sığınağından çıkmak Adam a neler getirecektir?

10. Boş Kafalılar

Orijinal İsmi: Airheads

Süre: 92dk
Tür: Komedi , Müzikal , Suç
Yönetmen: Michael Lehmann
Senarist: Rich Wilkes
Yapımı: 1994 - ABD

Chazz, Rex ve Pip isimli üç arkadaş The Lone Rangers isimli bir rock grubu kurmuşturlar. Chazz sürekli radyo istasyonuna gizlice girer, fakat bir türlü kendi şarkılarını dinletemez, dinletemeden onu atarlar. Chazz'ın sevgilisiyle ettiği son kavga artık ondan bu isteği daha büyükleştirir. Üçü daha önce gittikleri bir yerden dolayı ellerinde bazı oyuncaklar vesaire vardır. Daha sonra yine istasyona gizlice giren ikili bir kavga yaparlar, Rex oyuncak silahlardan birini çıkarınca oradakiler bunu gerçek sanırlar. Chazz, Rex ve Pip Radyo DJ'ni gibi vesaire orada çalışanları esir alırlar. Bir süre sonra resmen hayran kitlesi toplayan grubun polislerde onları kimseye zarar vermeden çıkarmak için yollar aramaktadırlar. Fakat kayıt kasetlerinden biri hasar görünce üçlü polisten kasetin diğer kopyasını isterler. Kopyaysa Chazz'ı terk eden sevgilisindedir, oysa sinirinden kaseti çoktan yola atmıştır. Ve memur Wilson onu bulmaya çalışır.