Uzun Soluklu Netflix Dizileri

Tadı damağınızda kalmasın diye uzun süre devam etmiş birbirinden güzel dizileri bir araya getirdik!

Güzel bir diziye başlandığında karşılaşılan en can sıkıcı olaylardan biri, dizinin kısa olduğunu veya iptal edildiğini fark etmektir. "Bir sonraki bölüme geç" ibaresi ekranda belirdiğinde gönül rahatlığıyla yeni bölüme atlayabilmeniz için sizlere doya doya izleyebileceğiniz dizileri listeledik. 

İşte tadını çıkara çıkara izleyebileceğiniz uzun soluklu Netflix dizileri!

İyi seyirler.

1. BoJack Horseman

Orijinal İsmi: BoJack Horseman

Süre: 25dk
Tür: Animasyon , Dram , Komedi
Yapımı: 2014 - ABD , Fransa

2014-2020, 6 Sezon, 76 Bölüm

BoJack Horseman, 90’ların ünlü sitkomlarından olan Horsin’ Around’un sevilen yıldızıdır. Şimdi bu dizinin üzerinden yaklaşık olarak 20 sene geçmiş ve BoJack yeniden büyük bir çıkış yapmak için kollarını sıvamıştır.

2. Lucifer

2016-2021, 6 Sezon, 93 Bölüm

“Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar, Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanında, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.

3. Unbreakable Kimmy Schmidt

Orijinal İsmi: Unbreakable Kimmy Schmidt

Süre: 30dk
Tür: Komedi
Senarist: Robert Carlock , Tina Fey
Yapımı: 2015 - ABD

2015-2019, 4 Sezon, 51 Bölüm

Birbirinden farklı 4 kadın, kıyametin koptuğuna inandırılmış ve bir yeraltı mahzenine kapatılmıştır. Bu olaydan 15 yıl sonra, polis baskını ile kadınlar kurtarılır ve kıyametin kopmadığını öğrenirler. Kendini New Yorka bulan genç Kimmy Schmidt, artık içinde bulunduğu yeni dünyanın tadını çıkaracaktır.

4. Better Call Saul

Orijinal İsmi: Better Call Saul

Tür: Dram , Suç
Yapımı: 2015 - ABD

2015-2022, 6 Sezon, 63 Bölüm

Breaking Bad “prequel”u olan bu dizi, Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman'a odaklanıyor. 

5. Grace ve Frankie

Orijinal İsmi: Grace and Frankie

Süre: 32dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Tim Kirkby
Yapımı: 2015 - ABD

2015-2022, 7 Sezon, 94 Bölüm

Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar. (16 yaş ve üzeri için uygundur)

6. The Blacklist

2013 -, 9 Sezon, 196 Bölüm

Daha önceleri devlet adına çalışan bir ajan olan Raymond “Red” Reddington, azılı bir suç dehasına dönüştükten sonra FBI’ın en çok arananlar suçlularından biri haline gelir. Bir gün sebebi bilinmeyen bir şekilde FBI’a teslim olan bu suç dehasının bir teklifi vardır; Ranko Zamani isimli bir teröristin yakalanmasında FBI’a yardım etmek.

7. Community

2009-2015, 6 Sezon, 110 Bölüm

Hukuk diploması iptal edilen bir avukat topluma uyum sağlamakta güçlük çeken zorlanan kişileri eğitmek amacıyla bir grup kurar. Amaç kendi kişiliğini geliştirmektir. Buna karakterlerin komik maceraları ve kişilikleri de eklenince olaylar karışır.

8. The Ranch

Orijinal İsmi: The Ranch

Süre: 30dk
Tür: Aile , Komedi
Yönetmen: David Trainer
Yapımı: 2016 - ABD

2016-2020, 8 Kısım, 80 Bölüm

Bennett çok da başarılı olmayan yarı amatör, yarı profesyonel futbolculuk yıllarını sonlandırır ve ailesinin yanına Colorado’ya geri döner. Aradan geçen yıllar onun için hayallerini kovalaması için büyük fırsatlar sunsa da, o yılları artık geride bırakmak ve yeni hayatına adapte olmak zorundadır. Çiftçilik ile geçinen ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan Bennett’in unutamadığı lise aşkıyla arasında yeni kıvılcımlar doğacak mı hep birlikte göreceğiz. Ashton Kutcher’ın kardeşi olarak izleyeceğimiz Danny Masterson’da Jimmy karakterine hayat veriyor. İkilinin babalarını ise Sam Elliott, annelerini de Debra Winger oynayacak. Başarılı oyunculara Colt Bennett’in eski sevgilisini canlandıracak Elisha Cuthbert eşlik edecek.

9. Good Girls

Orijinal İsmi: Good Girls

Süre: 42dk
Tür: Dram , Komedi , Suç
Senarist: Jenna Bans
Yapımı: 2018 - ABD

2018-2021, 4 Sezon, 50 Bölüm

Normal bir yaşamları olan, suç dünyası ile daha önce haşır neşir olmamış, kendilerine has dertleri olan 3 kadın nakit paraya ihtiyaç duyar ve kendilerini bir süreliğine rahatlatacak kadar para elde etmek amacıyla bir soygun planı yaparlar. Bu soygun planı, bir anda gaza gelinerek ve üzerinde çok fazla düşünülmeden yapılmış bir plandır.

10. Ozark

2017–2022, 4 Sezon, 44 Bölüm

Dizide Chicagolu bir finans danışmanının, uyuşturucu karteliyle anlaşmazlığa düştükten sonra ailesini Missouri’nin Ozark bölgesine yerleştirmesi ve bunun üzerine gelişen olaylar anlatılıyor. Byrdes çifti ve çocukları Charlotte ile Jonah, her anlamıyla sıradan bir hayat sürmekte olan sıradan bir Amerikan ailesidir. Bunu bozan tek bir durum vardır, o da Marty'nin işi. Chicago'da finans danışmanlığı yapan Marty, aynı zamanda Meksika'daki en büyük uyuşturucu kartelinin en iyi para aklama aracıdır. İşler ters gider ve Marty, ailesini Chicago'nun gökdelenlerinden uzağa taşımaya karar verir. Onları Missouri'nin Ozark olarak bilinen Lazy Lake bölgesine yerleştirir.

11. Peaky Blinders

Orijinal İsmi: Peaky Blinders

Tür: Dram , Suç
Senarist: Steven Knight
Yapımı: 2013 - İngiltere

2013-2022, 6 Sezon, 36 Bölüm

İngiliz yapımı bir dizi olan Peaky Blinders, on dokuzuncu yüzyılın son yarısı ile yirminci yüzyılın başlarında geçmekte olan bir öyküyü konu almaktadır. Tür olarak dram türünde yer alan dizide Cillian Murphy ve Sam Neill gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Dizi de bir çete, mafya ve bu mafyadan sorumlu olarak görev yapan bir polis şefi konu alınmaktadır. Bir dönem dizisi olarak adlandırabileceğimiz yapımda tarihsel öğelere ve tarihsel dönem içerisindeki yapılara dikkat çekilmiştir. O dönemin çetelerini ve çeteler ile halkın mücadelesini güzel bir biçimde anlatan dizi, kostüm, çevre, eşya olarak da tam olarak anlatmak istediği dönemi yansıtmaktadır. Dönem dizilerinin en önemli sorunu olan tarihsel uyum bu dizide oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Dram ve aksiyon türünde dizi sevenler ve bu dizi türünün tarihsel dönem olarak yansıtılmasından hoşlananlar için oldukça harika bir dizi olan Peaky Blinders o tarihlerdeki çete, mafya olgusunu iyi bir şekilde işlemiştir. Bu diziyi izlemek için bir başka nedeniniz ise o tarihlere bir tanıklık yapabilmek olabilir.

12. Cobra Kai

2018-2023, 5 Sezon, 50 Bölüm (6. Sezon gelecek)

"The Karate Kid" filmindeki olaylar ve 1984 All Valley Karate Turnuvası'ndaki son yüzleşmeden otuz yıl sonra, Johnny Lawrence boşa harcanan bir hayat yaşamış işsiz bir tamircidir. Ancak zorbalığa uğrayan bir çocuk olan Miguel'i kurtardığında, ünlü Cobra Kai dövüş sanatları atölyesini yeniden kurmak için gereken ilhamı alır. Hayatını yeniden düzene sokmak, kendisini artık başarılı bir işadamı olan eski düşmanı Daniel LaRousso ile yeniden karşı karşıya getirir. Daniel, hocası Bay Miyagi'nin ölümünden bu yana yaşamında önemli bir şeylerin eksikliğini hissetmektedir. Johnny'nin oğlu Robby, istemeden Daniel'ın kanatları altına girer Bay Miyagi'ye layık bir dövüşçü olarak yetişmeye başlar. Johnny ve Daniel bir kez daha birbirlerinin en azılı rakibi olacaktır.

13. Stranger Things

2016–2024, 4 Sezon, 33 Bölüm (5. Sezon gelecek)

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. 

14. The Crown

2016–2023, 5 Sezon, 50 Bölüm (6. Sezon gelecek)

2. Dünya Savaşı ardından İngiltere'nin karışık siyasi döneminde tahta geçen Kraliçe 2. Elizabeth'in tahttaki ilk yıllarının perde arkasına değinen dizide, siyasi rekabetler, aşk ilişkileri ve 20. yüzyıla şekil verecek olaylar anlatılıyor.