İnanılmaz Örümcek Adam

The Amazing Spider-Man [3D]

Bütün Fragmanlar ►
İnanılmaz Örümcek Adam (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7
/ 10
3633 oy

06 Temmuz 2012

2012 - ABD

AksiyonFantastikMacera

136 Dak.PT136M

Stan Lee Gary Ross James Vanderbilt

3293 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Peter Parker gerçek ailesi tarafından terk edilmiş dayısı ve yengesinin büyüttüğü dahası sosyal hayatta zayıf karakterli, lise çağında bir gençtir. Her ergenin yaşadığı "ben kimim?, nereye aitim?" sorunları daha derin sormaktadır. Bir yandan da Gwen Stacy'ye kör kütük aşıktır. Bir gün babasına ait bir çanta bulan Parker, anne ve babasının ortadan kaybolmasının ardındaki sırları çözmeye karar verir. Karşısına Oscorp şirketi ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor’ın laboratuvarı çıkar. Artık hiçbir şey Peter Parker eskisi gibi olmayacaktır...

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen ilhanbatu
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 19 Kasım 2012, 23:52

Yeni oyuncularla çekilen filmin senaryosunun eski 3 leme ile aynı oldugunu iddia edenler var.Kesinlikle değil.Peter parker karakteri sadece oyuncu anlamında değil tipleme olarak ta değiştirilmiş ayrıca düşman bu sefer Kertenkele adam. Senaryonun aynı oldugu tek nokta Peter parkerin örümcek adam oldugu hikayedir. Onun dışında film farklı oyuncular farklı senaryo farklı yönetmen farklı. Peki ilk 3 leme kadar başarılı mı ? Şöyle açıklamak isterim. Üçlemenin son filmi bundan 5 yıl öncesinde vizyona girmişti.Ve 5 yıl geçmesine ragmen örümcek adam üçlemesi halen tazeliğini korumaktadır. Hatta teknoloji ne düzeyde olursa olsun koruyacaktır. Bu film ise eski filmleri aratır nitelikte ama mükemmel. Eski filmler (puanları hiç önemli değil) çoğu kişi için efsanedir. Hatta fenomen olmuştur.Bana göre süper kahraman filmlerinin en iyisidir.En çok hasılat getirenidir ayrıca. Tabi bu filmde gişede müthiş bir başarı sağlıyor. 1 milyar dolara yaklaşmış..Bence müthiş başarı.Hemde kadro değişmesine ragmen müthiş başarı.Çünkü herkes şunu diyordu Tobey Maguire yoksa örümcek adam izlenmez.Bakın izleyen izliyor demek ki. Zaten Tobey yeni filme yapımcı olarak kefil olmuş.Bizede izlemek düşerdi haliyle.Birde şu var hemen hemen birçok çizgiromanı yazan Standd lee filmde birkaç saniyelik görünüyor.Kertenkele ile örümcek adamın kütüphanedeki savaştıgı sahnede kulaklıkla müzik dinleyen kişiydi. Ben filmi çok begendim.İlk 3 leme tabiî ki unutulmaz ama bu da hiç fena değil.Birde örümcek adam için seçilen çocuk zayıf ve çelimsiz olmasına ragmen o role yakışmış.Tobey ona göre daha yapılı ve kaslıydı açıkçası. 10/ 8.0

1
+28
TheCarrey (Figuran) | 26 Haziran 2012, 02:34

Tobey Diyenler Beğensin Andrew Diyenler Beğenme Butonuna Bassın Görelim Bakalım !

20
+23
Tüm yorumlar (3499)
manyoudanadam (Amatör) | 13 Nisan 2014, 21:17

fena değil ama ilk örümcek adamın yerini tutmuyor 6/10

Cevap Yaz
0
0
dustopikzat (Amatör) | 10 Nisan 2014, 16:12

her şeyin ilki güzeldir...

Cevap Yaz
-1
+0
eren9455 (Profesyonel) | 07 Nisan 2014, 21:35

Yeniden çekim bir film olması dolayısıyla diğer filmle sıkça karşılaştırılması gayet normal bir durum.Gerek başrol bazında gerekse hikayenin kurgulanışındaki değişiklikler yönünden farklılıkların bulunduğu bu iki filmi de izleyen biri olarak söylüyorum ki;ilk filmine oranla aksiyon anlamında daha bir tatmin edici olsa da işin oyunculuk yönüne geldiğimde o kahraman imajının Andrew Garfield'a pek oturmadığı görüşündeyim.Peter Parker rolünü onun üzerinde yadırgamamın nedeni belki de önceki filmle karşılaştırma güdüsünden ileri geliyor olabilir.
Bunların yanı sıra bazı özel efektlerde adeta amatörlük koktuğu da gözüme çarpan bir başka noktaydı.Bu denli teknolojinin geldiği noktada bazı efektlerin çok daha iyi yapılmasını beklerdim açıkçası.Puanım 7/10

Cevap Yaz
-1
+0
CONVAYNE (Artist) | 25 Mart 2014, 14:48

Yorumlarda yazdığı gibi filme sil baştan yapıldığı falan yok. Eğer comic book okuyucusu değilseniz böyle düşünmeniz normal tabi ama Marvel`ın Spiderman serisi diğer süper kahraman serilerinden ayrılmaktadır çünkü 3 ayrı Spiderman serisi vardır bunlar Spiderman , Amazing Spiderman ve Ultimate Spiderman olan hikayeleri ve karakter özellikleri, senaryoları farklı olan 3 ayrı seri 3 ayrı çizgi romandır birbiri ile herhangi bir bağlantısı yada devam niteliği yoktur. Bilip konuşmanız bilinmiyorsa bile günümüz internet dünyasında şöyle bir göz atmanız seriyi kötülemeden önce daha iyi olurdu. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
2
CONVAYNE (Artist) | 26 Mart 2014, 15:54

Aynı seri derken hikayede ki benzerliklerden bahsediyorsan bu, ilk filmlerde hikayelerle oynanmış olmasından kaynaklandığı gibi amazing spiderman serisinde ki ana hikayeden, karakter farklılıklarından da kaynaklanıyor. Hikayenin ilerleyen kısımları için spoiler vermeden kısaca bahsetmem gerekirse bu yeni bölümlerde Peter ı yetim bırakan ailesi hakkında detaya inilmekte ve farklıklar görülmekte, Peter ın bilim adamı tarafı da ön plana çıkarılmakta ve sadece örümcek gibi hareketler eden bir adam olmaktan çıkıp zamanla canavar bir örümceğe dönüşebilecek bir Peter ın bu evrimsel geçişi ile mücadelesi yanında daha da acımasız olan düşmanlarıyla mücadelesi anlatılmakta. Yine başa dönülmesinin bir nedeni de Amazing Spiderman deki Peter ın karakter farklılığı; eskisi gibi soğuk ve sert değil aksine espirili, sakar ve aşk çocuğu tabir edeceğimiz, diğer mutantlarla dost bir Peter var karşımızda.
Çizgi romanında bu böyledir yani karşımızda klasik seriden daha heyecanlı ve eğlenceli bir seri var, tabi sinemaya nasıl yansır bilemeyeceğim. Geçmişte izlediğimiz seriler gibi hikaye ile oynanırsa yine başarısız olunacaktır.

0
0
sertac_bigun (Amatör) | 20 Mart 2014, 16:41

ilk fragmanı izlediğim de bayağı kaydırmıştım neden 4. seri değil de Amazing serisine geçildi. Herşey yine en baştan olacak diye düşünüp sinemada izlemediğime yegane pişman olduğum şahane görsel efektli serinin ilki. ikincisi daha efsane olacak :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz