Hırsızlar Şehri

The Town

Hırsızlar Şehri (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
1244 oy

24 Aralık 2010

2010 - ABD

DramGerilimSuç

125 Dak.PT125M

Ben Affleck Peter Craig

1035 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Doug ve ekibinin banka soygununda üzerlerine kimse yoktur; hem acımasız hem de dikkatlidirler. Soydukları son bankanın müdiresiyle aynı mahallede oturduklarını öğrendikten sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir ve Doug, kadına âşık olur. Claire, onun soyguncu olduğundan şüphelenmezken Doug'ın kardeşi kadar yakın suç ortağı Jem, kuşku içindedir. Doug, iki taraftan birine ihanet etmeden bir seçim yapamayacaktır.

Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 17 Kasım 2012, 04:53

Ben Affleck ile başlamak, normal ancak bir o kadar da süper bir başlangıç.. Günden güne ilgim ve alakam daha da artıyor bu adama.. Gerçekten helal olsun diyebilirim sadece ama oyunculuk ve yönetmenlik yönünde ne kadar geliştirebilir ki insan daha.. Neyse ben filme döneyim.. Çoğu soygun filmlerinde olduğu gibi aksiyon ve gerilim hat safhada bu filmde de.. Soygunlarda mantık hatası aramazsam ! film diye düşünürsem gerçekten heyecan doluydu.. Ben Affleck ve Jeremy Renner iyi bir ikili olmuş.. Sona doğru yollarının ayrı düşmeleri birazcık üzdü beni.. Ama belirttiğim özellikler dışında birkaç replik iyiydi.. Onları, filmi izlemiş olanlar hatırlar; izleyecek olanlar ise pür dikkat kaçırmamalarını öneririm.. "Ben adam öldürmek istemiyorum dostum" - "Beni niye getiriyorsun o zaman" ve bazı zamanlarda duymuş olduğum ve bu filmde de rastladığım "...Ama seni tekrar göreceğimi biliyorum, burda yada öteki tarafta". Garip ama kanımca iyiydi.. Şunuda söylemek isterim film sadece soygun üstünden aksiyon ve gerilim değil.. Unutmadan dram ve romantizm unsurlarını da barındırıyor.. Şahsen bazı sahneler gereksizmiydi, gereksizdi diye de düşündüm.. Birde aşk konusunda ön plana çıkan Rebecca Hall.. Bana göre bu filme gidebilecek olan ve de gitmiş bir oyuncu.. Seçim başarılı ve oyunculukta süper.. Jeremy Renner'a iyi bir ikileyici dedim ancak bir yandan da sıyrıldığını da belirteyim.. Son olarak izleyecek olanlara tavsiye ettiğim güzel bir film.. Benim gibi bir kaç olağandışı mantık hatalarına takılmayın.. 7/10..!!

0
+10
vi3he (Dublör) | 13 Ağustos 2009, 16:53

Blake lively var ben izlerim bu filmi benden kaçmaz  

6
+6
Tüm yorumlar (706)
Mads (Figuran) | 07 Nisan 2014, 23:54

Başarılı.

Cevap Yaz
0
0
VFV (Star) | 07 Nisan 2014, 14:24

Duygusal bir gerilim. Ağır bir aksiyon.Karakterlere önem veren kaliteli bir senaryo ve gerçekçi aksiyon sahneleri. Abartısız ve iyi çekimlerlerle karşı karşıyayız. Karakterlerin izlerken etkilediği dokunaklı bir film.

Ben affleck yıllardır hata küçüklüğümden beri çok sevdiğim bir aktör. Tabi son yıllarda büyük çıkış yakaladı. Yönettiği filmlerinde bunda büyük payı var. Argo filmindeki başarısından söz etmeye gerek bile duymuyorum. Bu filmde de hem senaryoyu yazıp hem yapımcılığını üstlenip birde Filmi yönetmiş olması ne kadar yetenekli biri oldugunu gösterir.

Banka soygunlarının ele alındıgı sayısızca filmler izlemişizdir. Hatta çoğu zaman artık aynı senaryoların önümüze konulması ve tahmin edilebilirlik faktörleri yüzünden böyle projelere sogudum diyebilirim ama bu film tamamen bunların dışında. Bir başyapıt oldugunu düşündüğüm Heat filmini de hatırlattı ayrıca. Hak ettiği değeri göremeyen bir film olduğunu düşünüyorum ayrıca gişede düşük bütçesine rağmen gayet başarılı olmuş bir yapım.

10/ 8.0

Cevap Yaz
0
0
Tosba (Jön) | 06 Nisan 2014, 02:05

Ben Affleck'i görünce fazla beklentiye girdim sanırım ama malesed filmden beklediğim şeyi alamadım aslında film aksiyon sahneleri açısından bekleneni veriyor ama bir klişenin ötesine geçemiyor bence..Bir kitap uyarlaması olduğunu öğrendim kitabı okumadım ama duyduğuma göre filmin finalide kitabın finaline sadık kalamamış.Ama aksiyon severim Ben Affleck severim diyorsanız izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
3
Volk (Star) | 05 Nisan 2014, 11:25

Aman Allah'ım bu filmi izlerken sıkıntıdan ölenler oldu mu acaba? Anladım ki Good will Hunting'i (benim için en azından) çok özel bir film yapan Matt Damon mış. Ben Affleck mümkünse senaryo yazmasın. Karakterler ne klişe. Kötü çocukluğa dair anılar ne ucuz. Hani yetimhanede yangın çıkmadığı kalmış. Bir soygun sahnesi için bitmek bilmeyen geyik muhabbetleri, duygu sömürüsü bile yapamayan ancak izleyiciyi güldürebilecek çocukluk anıları, ve klişenin en klişesi tek boyutlu karakterler sorun değil diyorsanız izleyebilirsiniz. Ama benim için ç öp kategorisinde çok kötü. Çok ama çok kötü. B erbat. Uzak durulmasını şiddetle tavsiye ederim

Cevap Yaz
-1
+1
bbuse (Figuran) | 26 Mart 2014, 04:04

Sıkıldığım yerler oldu ama fena değildi yinede Ben Affleck izlettirdi filmi 6.5/10

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz