2017'nin En Çok İzlenen Filmleri

2017 yılında en çok izlenen filmler bu listede...

1. Recep İvedik 5 (2017)

Aldığı bütün olumsuz yorumlara rağmen, yaptığı 85.986.157TL'lik hasılat ve 7.437.050 seyirci sayısıyla 2017 yılında Türkiye'nin en çok izlenen filmi Recep ivedik 5 oldu. Serinin 5. filminde Recep İvedik karakterini canlandıran Şahan Gökbakar,  mahallesinde yaşayan bir şoför tanıdığının vefatı sonrası taziye evine gittiğinde, adamın aldığı, ancak ömrü yetmediği için tamamlayamadığı son işi yerine getirmek için gönüllü olur. Bu da Avrasya Gençlik Oyunları’na katılacak milli takım kafilesini Makedonya’ya götürmektir. Yolda Recep’in yaptığı kuru fasulye, sporcuların zehirlenmesine neden olunca kafile başkanı, takımı oyunlardan çekmekten başka bir çare düşünemez. Ancak o noktada Recep kafile başkanlığını ele alır ve rahatsızlanan sporcuların yerine kamyoncu arkadaşlarını çağırır.

2. Ayla (2017)

Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "Yabancı Dilde En İyi Film" adayı olarak açıklandıktan sonra Akademi'nin açıklamasına göre, "siyasi nedenlerden ötürü" adaylığı geri çekilen, Can Ulkay'ın yönettiği bahtsız ama güzel film 'Ayla', Kore Savaşı'na asker olarak gönderilen Süleyman (İsmail Hacıoğlu) ve savaş sırasında öksüz kalan Koreli küçük kız arasında yaşanan sıcacık bir macerayı konu alıyor. Film, gerçek bir hikayeyi, Kore'de savaşmış Süleyman Dilbirliği'nin hikayesini anlatıyor.

3. Aile Arasında (2017)

Engin Günaydın ve Demet Evgar'ın başrollerinde harikalar yarattığı, izleyiciyi kahkahalara boğan 'Aile Arasında' filmi, vizyona girdiği haftadan itibaren rekor kırarak, 2017'nin en çok izlenen 3. filmi oldu. Film, takıntılı bir avize dükkanı sahibi olan Fikret'i canlandıran Engin Günaydın ve müzikhol vokalisti Solmaz (Demet Evgar)'ın evliliklerini bitirmeleri ve tesadüf eseri aralarında oluşan eğlenceli ve ailevi bağı konu alıyor. 

4. Çalgı Çengi İkimiz (2017)

Mafya düğünlerinde çalmaktan sıkılan Gürkan (Ahmet Kural) - Salih (Murat Cemcir) ikilisi, mafyadan kurtulup hayatlarına bir çeki düzen vermeye karar verirler. Fakat mafyadan kurtulmak, düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Serinin ikinci filminde, ikiliyi zorlu bir macera bekliyor. 2017 yılının komedi ve macera türünde en çok izlenen filmlerinden biri olan 'Çalgı Çengi İkimiz'in yönetmenliğini ise Selçuk Aydemir yaptı.

5. Hızlı ve Öfkeli 8 (2017)

F. Gary Gray yönetmenliğinde çekilen, 'Hızlı ve Öfkeli' serisinin 8. filmi, 2017 yılının en çok izlenen 5. filmi oldu. Filmde, yıllardır birlikte çalışan ve adeta bir aile gibi olan ekibin beyni Dominic Toretto (Vin Diesel), eşiyle balayındayken, gizemli kadın Cipher'ın (Charlize Theron) safına katılarak en yakınındaki insanlara ihanet etmiştir. Cipher tam bir teknoloji dehasıdır ve gerçek bir kaos çıkarabilmek için Dom'u da yanına çekmiştir. 

6. Olanlar Oldu (2017)

Ata Demirer'in en çok izlenen filmlerinden bir tanesi olan 'Olanlar Oldu' filminde Zafer Kaptan rolünde izlediğimiz Ata Demirer, küçük bir Ege kasabasında tekne turları organize ederek geçimini sağlamaktadır. Oğlunun bir an önce evlenmesini isteyen annesi ise uygun gördüğü gelin adayı Mehtap ile bir an önce yuva kurmasını istemektedir. Zafer'in hayatı, kasabaya tatil yapmak için gelen dizi oyuncusu Aslı'ya  (Tuvana Türkay) aşık olmasıyla değişecektir.

7. Karayip Korsanları 5: Salazar'ın İntikamı (2017)

Listemizin yedinci sırasındaysa yine efsane bir serinin beşinci filmi var. Johnny Depp'in Kaptan Jack Sparrow rolüyle efsane yarattığı 'Karayip Korsanları 5: Salazar'ın İntikamı'nda yine Johnny Depp, Javier Bardem ve Orlando Bloom gibi isimler yer alıyor. 2017 özlediğimiz ve beklediğimiz filmlere kavuştuğumuz bir sene olmuş diyebiliriz!

8. Moana (2016)

2017'nin en beklenen yapımlarından biri olan Moana şirin mi şirin bir Disney/Pixar animasyonu ve 2017'nin en çok izlenen filmleri arasında sekizinci sırada yer alıyor. 'Prenses ve Kurbağa,' 'Define Gezegeni' ve 'Herkül'  gibi efsane filmlerin de yönetmenleri olan efsane ikili John Musker ve Ron Clements imzalı animasyon film 'Moana', Antik Polenezya'daki tropik bir adada yaşayan bir şefin cesur kızı Moana'nın kabilesinin hayatını kurtarmak için zorlu bir maceraya atılmasını anlatıyor.

9. Transformers 5: Son Şövalye (2017)

'Transformers' serisinin çoğu filminde imzası olan Michael Bay'in yönettiği 'Transformers 5: Son Şövalye' Türkiye'de 2017 yılının en çok izlenen 10. filmi oldu. Amerikan-İngiliz ortak yapımı 'Transformers' serisinin beşinci filmi 'Son Şövalye'nin başrollerinde Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Josh Duhamel ve Anthony Hopkins yer alıyor. Transformerlar'la insanların büyük bir savaşta olduğu filmde, geleceği kurtarmak için Transformerlar'ın dünyaya nasıl adım attığına dair sırrın çözülmesi gerekiyor. Serinin altıncı ve yedinci devam filmleri de 2018 ve 2019 yıllarında sırayla vizyona girecek.

10. Cingöz Recai (2017)

1969 yapımı olan orijinal filminin tekrar çekilmesiyle izleyenlerle buluşan ve başrollerinde Meryem Uzerli, Kenan İmirzalıoğlu ve Haluk Bilginer gibi yıldız isimleri bulunduran 2017 yapımı 'Cingöz Recai', 2017'de gişeleri kasıp kavuran 10 film içinde dokuzuncu sırada. Peyami Safa'nın aynı isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanan yapımın yönetmenliğiniyse ünlü yönetmen Onur Ünlü üstlendi.