En Korkunç Türk Yapımı Korku Filmleri

Daha çok İslami temalar üzerine yoğunlaşan Türk korku sineması, son senelerde kendini aştı ve senaryolar çeşitlenmeye başladı. Biz de sizler için en korkunç ve en güncel Türk yapımı korku filmlerini derledik. 

1. Semum (2008)

Kadrosunda Burak Hakkı, Ayça İnci, Sefa Zengin ve Yıldırım Öcek gibi isimleri bulunduran Türk yapımı korku filmi 'Semum', bir kadını ele geçiren "SEMUM" isimli varlığı merkezine alıyor. İslam inancında da insanı zehirleyen kötücül varlıkları niteleyen 'Semum'un bir kadına yaptıklarını nefes nefese izleyeceksiniz. Filmin yönetmeniyse, listemizdeki diğer Türk yapımı korku filmlerinden ikisi olan 'Dabbe' ve 'Magi' filmlerinin yönetmenliğini yapan Hasan Karacadağ.

2. Münafık (2015)

Başrollerinde Levent Sülün, Erdoğan  Sıcak, Hakan Salınmış gibi isimlerin bulunduğu Türk yapımı korku filmi 'Münafık', hamile bir kadının eşi ve çocuğuyla birlikte, 30 sene önce Sovyetler'de parapsikolojik olayları araştıran bir laboratuvarda çalışan ve Türkiye'ye bir vaka için gelip felç geçiren babaannesinin terk ettiği köye yerleşmesini ve başlarından geçen korkunç olayları anlatıyor. 'Münafık'ın senaristi ve yönetmeniyse Özkan Aksular.

3. Musallat (2007)

Tüylerinizi diken diken edecek bir başka Türk yapımı korku filmi olan 'Musallat'ın başrollerinde Burak Özçivit, Biğkem Karavus ve Kurtuluş Şakirağaoğlu bulunuyor. 'Musallat'ın yönetmenliğini, listemizin bir başka yerli korku filmi önerisi olan 'Siccin' serisine de imzasını atmış olan Alper Mestçi üstleniyor. 'Musallat', yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi. Suat ve Nurcan isimli iki aşığın evlenmeye karar verdikten sonra başlarına gelen inanması güç ve korkutucu olayları konu alan filmin devam filmi 'Musallat 2' de 2011'de çekildi.

4. Magi (2016)

'Dabbe' filmlerinin de yönetmeni olan Hasan Karacadağ'ın son filmi olan 'Magi', ünlü Hollywood yıldızlarını da kadrosunda bulundurması yönüyle ilgi çekici bir Türk yapımı.  Michael Madsen, Kenan Ece, Stephen Baldwin, Brianne Davis gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Türk usulü korku filmi 'Magi', hamile kız kardeşinin esrarengiz ölümünü araştıran gazeteci bir kadının hikayesini konu alıyor. 

5. Küçük Kıyamet (2006)

Başrollerinde Binnur Kaya, Cansel Elçin, Bora Akkaş, İlker Aksum ve Başak Köklükaya gibi isimlerin yer aldığı Türk yapımı korku filmi 'Küçük Kıyamet', deyim yerindeyse yağmurdan kaçarken doluya tutulan bir ailenin hikayesini anlatıyor. 'Küçük Kıyamet'in yönetmen koltuklarındaysa Yağmur Taylan ve Durul Taylan oturuyor. 

6. Dönüşüm: HTR2B (2012)

Kadrosunda Serkan Altunorak, Teoman Kumbaracıbaşı, Tuğrul Tülek ve Damla Özen gibi isimlerin bulunduğu yerli korku filmi 'Dönüşüm:HTR2B' ilginç ismiyle dikkat çekiyor değil mi? Konusu da ismi kadar ilgi çekici olan film, büyük ilaç şirketlerinin bir ilacı piyasaya sürmeden önce üçüncü dünya ülkelerinden ilaçları denemeleri için seçtikleri kobayların dehşet verici hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmenliğini ve senarisliğiniyse Osman Evren Tolga yapıyor.

7. Siccin (2014)

Pınar Çağlar Gençtürk, Koray Şahinbaş, Ebru Kaymakçı ve Merve Ateş gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Türk yapımı korku filmi 'Siccin', başka bir kadınla evli olan kuzeni Kudret'e aşık olan Öznur'un, Kudret'i elde etmek için Kudret'in eşi Nisa'ya büyü yaptırması sonrası gelişen korkunç olayları konu alıyor. Yerli korku filmi 'Siccin'in yönetmeni ve senaristiyse, bir diğer Türk yapımı korku filmi serisi olan 'Musallat'ın da yönetmeni olan Alper Mestçi. 

8. Siccin 2 (2015)

Alper Mestçi yönetmenliğinde çekilmiş olan korku serisi 'Siccin'in 2. filmi olan bu Türk yapımı korku filmindeyse ilkinde işlenen yasak aşk temasının aksine, bir aile draması ele alınmış. 'Siccin 2'de aniden çocuklarını kaybeden bir çiftin bir hocaya gitmesi ve bu yolla aileleri üzerindeki büyüyü çözmeye çalışmaları anlatılıyor. Başrollerde  Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale ve Ece Baykal var.

9. Dabbe: Cin Çarpması (2013)

Kadrosunda Cansu Kurgun, Irmak Örnek ve A. Murat Özgen'in bulunduğu Hasan Karacadağ filmi 'Dabbe: Cin Çarpması', 'Dabbe' serisinin 4. filmi olma özelliğine sahip. Evlenmek üzere olan Kübra'nın kına gecesinde cinlerin saldırısına uğraması ve sonrasında gelişen sıradışı olaylar anlatılıyor. Bilim ve din karşılaştırmasının yapıldığı bir korku filmi izlemek isterseniz Türk yapımı bir korku filmi olan 'Dabbe: Cin Çarpması'nı izleyebilirsiniz.

10. Dabbe 5: Zehr-i Cin (2014)

Cin temasını en çok kullanan yönetmen olarak nam salan Hasan Karacadağ'ın yönettiği yerli korku serisi 'Dabbe'nin 5. filmi 'Zehr-i Cin', serinin en iyi filmlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Huzur içinde yaşayan bir çiftin bir rüyadan sonra başlarına gelen korkunç olayları anlatan filmin başrollerindeyse Nil Günal Çakıroğlu, Ümit Bülent Dinçer ve Sultan Köroğlu Kılıç yer alıyor.