Antidepresan Niyetine İzleyebileceğiniz Filmler

1. Juno (2007)

Yaşıtlarından oldukça olgun olan Juno, ergenlik döneminde sevgilisiyle birlikte olduktan sonra hamile kalır ve olaylar gelişir. Hayatın içinden ve oldukça gerçekçi bir film olan Juno'nun başrollerindeyse Ellen Page, Jennifer Garner, J.K. Simmons, Michael Cera ve Jason Bateman yer alıyor.  

2. Komşum Totoro (1988)

Anime ustası Japon yönetmen Hayao Miyazaki’nin dillere destan filmi Komşum Totoro da gününüzü güzelleştiremezse hiçbir şey o günü güzelleştiremez. Hasta annelerini ziyarete giden iki kızın ormandaki büyülü yaratıklarla atıldıkları hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak masalsı macerayı anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz!

3. Yükselen Ay Krallığı (2012)

Büyük Budapeşte Oteli, Köpek Adası ve Suda Yaşam gibi büyülü filmleriyle tanınan Amerikalı yönetmen Wes Anderson’ın pamuk gibi filmlerinden biri olan Yükselen Ay Krallığı, akıl almaz bir maceraya atılan ve birbirine aşık olan iki çocuğun masumane hikayesini konu alıyor. Filmin dokusu, pastel renkleri ve kostümleri sizi başka diyarlara götürecek! Filmin kadrosunu da atlamayalım. Yükselen Ay Krallığı'nın kadrosunda Bill Murray, Bruce Willis, Edward Norton, Frances McDormand, Tilda Swinton, Lucas Hedges ve Kara Hayward gibi isimler yer alıyor. 

4. Ratatuy (2007)

Disney’in Pixar Stüdyoları’nın elinden çıkma tatlı mı tatlı animasyon film Ratatuy, aşçı olma hayalleri kuran fare Remy’nin iyi bir aşçı olan Auguste Gusteau ile kurduğu sıradışı dostluğu ve Paris’te geçen heyecan ve lezzet dolu bir macerayı konu alıyor. Pixar’ın en ünlü animasyonlarından biri olmayı başaran Ratatuy, hayallerinizin peşinden gitmek isteyip de ilham aradığınızda izleyeceğiniz türden bir animasyon film. Ayrıca, Ratatuy'un senarist kadrosunda yer alan Jim Capobianco, Akademi ödüllü Disney animasyonu Aslan Kral'ın da senaristlerinden biri. 

5. Love, Simon (2018)

Başrollerinde Josh Duhamel, Jennifer Garner, Colton Haynes ve Nick Robinson’ın yer aldığı dram türündeki film samimiyetiyle tatlı bir hüzün veriyor. 17 yaşında eşcinsel olduğunu ailesi dahil herkesten saklayan Simon Spier adındaki bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı Love, Simon’ı çok seveceksiniz. Filmin yönetmeniyse DC Comics’in genç kuşağa hitap eden dizileri Supergirl ve The Flash’ın da yönetmenliğini yapan isim: Greg Berlanti.

6. Uzaklara Gidelim (2009)

Başrollerinde Maggie Gyllenhaal ve The Office’den tanıdığımız John Krasinski’nin yer aldığı samimi film Uzaklara Gidelim’in yönetmeniyse Sam Mendes. Bir aile kurmak isteyen ve çocuklarını yetiştirmek için Amerika’daki en iyi yeri bulmak için keşfe çıkan tatlı çift Burt ve Verona’nın sıcacık hikayesinde kendinizden de çokça şey bulacaksınız!

7. Mutluyum, Devam Et (2010)

Sıcak hikayesiyle sizi iyi hissettirecek bir film daha! How I Met Your Mother’ın Ted Mosby’si Josh Radnor’ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı bağımsız romantik komedi Mutluyum, Devam Et New York’ta yaşayan altı kişi etrafında gelişiyor. Filmin kadrosunda Josh Radnor'a Kate Mara, Zoe Kazan ve Richard Jenkins eşlik ediyor. 

8. Denizaltı (2010)

Sade mi sade hikayesi ve mekanlarıyla içinizi rahatlatan İngiltere yapımı film Denizaltı’nın yumuşacık müzikleriniyse Arctic Monkeys’in solisti Alex Turner yapıyor. Başrollerinde Craig Roberts, Sally Hawkins ve Paddy Considine’in yer aldığı gençlik draması, 15 yaşındaki Oliver Tate isimli gencin ergenlik sancılarına odaklanıyor.

9. Grease (1978)

Gelmiş geçmiş en ünlü müzikal filmlerinden biri olan Grease, müzikleri, kostümleri ve oyunculuklarıyla halen popüler kültürün önemli bir parçası. John Travolta ve Olivia Newton John’un kimyası ve inanılmaz oyuncu kadrosuyla Grease’i izlerken 1950’lerde geçen eğlenceli gençlik hikayesinin bir parçası gibi hissedeceksiniz. Sıkkın anlarınızda defalarca açıp izleyebileceğiniz bir film olan Grease’te, Danny ve Sandy’nin fırtınalı aşkına yüzünüzdeki gülücüklere hakim olamayarak tanık olacaksınız.

10. Umudun Peşinde (2013)

Başrollerinde Judi Dench ve Steve Coogan’ın yer aldığı, 2015 yılında 4 dalda Oscar’a aday olan Stephen Frears filmi Umudun Peşinde, bir annenin oğlunu arayışını konu alıyor. İçinizi ısıtacak hikayesiyle Umudun Peşinde’yi mutlaka izlemelisiniz.