Netflix'in Şu Anda Üzerinde Çalıştığı Heyecan Verici 10 Proje

Online dizi ve film platformlarının çoğalması ile birlikte bu alanda öncü sayılabilecek Netflix’in rakipleri de çoğaldı. Netflix, bu piyasada adından söz ettirmek ve kullanıcılarını diğer platformlara kaptırmamak için bir dizi yeni projeye göz kırpıyor ve bunlardan bazıları şimdiden herkesi heyecanlandırdı! Netflix’te önümüzdeki yıllarda izleyebileceğimiz proje aşamasındaki dizi ve filmlere bu listeden ulaşabilirsiniz, iyi seyirler!

1. The Witcher

The Witcher serisi, bilgisayar oyunu sevenlerin arasında oldukça önemli bir yere sahip ve serinin 3. oyunu dünya çapında önemli bir hayran kitlesi edinmiş durumda. The Witcher’ın diziye dönüştürüleceği duyurulunca sadece video oyunu sevenler değil, fantastik dünyalara ilgi duyan çoğu kişiyi heyecanlandırmıştı. The Witcher bir oyun serisi olarak adını tüm dünyaya yaymış olsa da serinin başlangıcı 1980’lerde Polonyalı bir yazar tarafından yazılan kısa hikayelere dayanıyor. The Witcher daha sonra 5 kitaplık bir seriye de dönüşmüştü. Netflix dizisinde ise ana karakter Gerald’ı kimin oynayacağı internette çok konuşulduktan sonra bu rolü Superman olarak izlediğimiz Henry Cavill’in üstleneceğini öğrendik. Dizinin 2019 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor olsa da net bir yayın tarihi henüz belirlenmiş değil.

2. Siyah Kristal: Direniş Çağı (2019)

1982 yılında çekilen The Dark Crystal, çekildikten yıllar sonra da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kuklalar kullanarak fantastik bir hikaye anlatmak kolay çekilecek ve getirisi yüksek bir film projesi gibi görünse de fikrin arkasındaki isimlerin detay odağı ve yüksek kalite eşiği sayesinde ortaya uzun süre unutulmayacak bir yapım çıktı. İşte şimdi Netflix, bu fantastik dünyaya bizi yeni bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. The Dark Crystal: Age of Resistance, orjinal filmde tanıştığımız Skeksis’lerin gücünün ardındaki sırra odaklanıyor. The Dark Crystal: Age of Resistance, 10 bölümden oluşacak ilk sezonuyla 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Netflix’te izlenebilecek.

3. İrlandalı (2019)

İrlandalı (2019)

Netflix ve sinema endüstrisi arasındaki sevgi/nefret ilişkisi her iki taraf için de stratejik anlamda belirleyici bir faktör oldu. Netflix’in Cannes Film Festivali ile yaşadığı anlaşmazlıklar, sonrasında Alfonso Cuaron’un bir Netflix orijinal yapımı Roma ile kazandığı başarılar Netflix’in orijinal sinema yapımları konusunda nasıl ilerleyeceği sorusunu akıllara getirdi. Netflix, Hollywood’un en ünlü yönetmenlerinden Martin Scorsese’nin yeni filmini yayınlanayarak bu tartışmaları rafa kaldırmayı planlıyor. The Irishman, sendikacı Jimmy Hofa’nın ölümü ile ilişkilendirilen bir kiralık katilin hikayesini anlatacak. Scorsese’nin bu filminde Robert De Niro ve Al Pacino birlikte rol alacak. The Irisman’in 2019 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

4. Fast And Furious: Spy Racers

The Fast and The Furious serisi sadece milyarlarca dolar hasılatı ile değil, Vin Diesel ve Paul Walker gibi isimlerin kariyerlerindeki olumlu etkisiyle de  adından çokça söz ettirdi. Şu ana kadar 8 ana film ve bir spin-off filminden oluşan bu dev para basma makinesinin bir sonraki projesini düşününce çoğu kişinin aklına bir animasyon dizisi gelmezdi. Ancak Netflix’in planları arasında tam da bunu yapmak yer alıyor. Fast and Furious: Spy Racers, kuzeni Dom'un ayak izlerini takip etmek isteyen Tony Toretto'nun hikayesini anlatacak.  

5. Cowboy Bebop Dizisi

Cowboy Bebop Dizisi

Netflix, diğer platformlara farkı anime dünyasına yaptığı yatırım ve bu projelere verdiği önem ile göstermeye çalışacak gibi gözüküyor. Anime’yi kazanan dünyayı kazanır mı bilmiyoruz ama bu projenin çok fazla kullanıcıyı heyecanlandırdığını ve Netflix’te kalmaya ikna ettiğini söyleyebiliriz. Projenin animasyon değil de live action bir dizi olması kafalarda birkaç soru işareti bıraksa da Cowboy Bebop’ın hayran kitlesi oldukça geniş ve Netflix bu projenin altından kalkarsa bir kez daha güven tazelemiş olacak. Dizide John Cho, Mustafa Shakir, Daniella Pineda ve Alex Hassell’ın yer alacağı açıklandı.  

6. 10 After Midnight

10 After Midnight

Guillermo Del Toro bu aralar yeni filmi üzerinde çalışıyor ancak Meksikalı yönetmenin üzerinde çalıştığı tek proje bu değil. 10 After Midnight, bir korku antoloji dizisi olarak tasarlandı ve 2018 yılında Netflix projeyi onayladı. Del Toro, her bölümde korkunç ancak bir o kadar da sofistike hikayelere yer vereceğini açıkladı. Yönetmenin hem birçok bölümü yazıp yönetmesi, hem de diğerlerini yazacak yazarları seçmesi bekleniyor. Yani Del Toro bu projede bir nevi yazar / yönetmen / küratör gibi çalışacak.

7. The Magic Order

The Magic Order

Netflix, Marvel dizilerinin devamını çekmeme kararı almış olsa da ( Dizilerin devamını çekmek sadece Netflix’in rakibi Disney+’ın ekmeğine yağ sürecekti. ) çizgi roman uyarlamalarına Marvel dışındaki dünyada devam edecek gibi görünüyor. Bu çok güçlü bir el gibi gözükmese de yeni ve alışılmadık uyarlamalar ses getirebilir. İşte ‘’The Magic Order’’ tam da bu potansiyele sahip bir dizi. Çizgi roman efsanesi Mark Millar’ın yazdığı bir seriden uyarlanacak olan The Magic Order’a dair bir fragman yayınlanmış olsa da henüz bir yayın tarihi açıklanmadı.

8. Magic The Gathering Dizisi

Magic The Gathering Dizisi

‘’Bir kart oyunundan Netflix projesi çıkar mı?’’ diye düşünenlere Netflix’in 1986 yılına ait bir video oyununu harika bir animasyon diziye dönüştürdüğünü hatırlatalım. Magic the Gathering, koleksiyon oluşturmaya dayalı bir strateji-kart oyunu. 1993’de çıkan oyunda oyuncular, çeşitli büyüler, karakterler ve fantastik canavarlar ile birbirlerini alt etmeye çalışıyorlar. Netflix’in animasyon olarak uyarlanacak bu projeyi ne kadar ciddiye aldığını anlamak için yapımcılara bakmamız yeterli. ‘’Magic the Gathering’’ animasyon projesinin yapımcılar Avengers ve Kaptan Amerika serilerinin yönetmenleri Joe ve Anthony Russo kardeşler olacak.

9. Jupiter’s Legacy

Jupiter’s Legacy

Netflix’in projelendirmek istediği bir başka Mark Millar çizgi roman serisi de Jupiter’s Legacy. Bir ‘’Süper kahraman dramı’’ olarak bahsedilen dizide Josh Duhamel, Ben Daniels ve Leslie Bibb gibi isimler yer alacak. Jupiter’s Legacy, 1930’larda süper güçlerini kazanan dünyanın ilk nesil süper kahramanları etrafında şekillenecek. Yapımcı olarak Daredevil dizisinden tanıdığımız Steven S. DeKnight’ın yer alacağı yapımın ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

10. Ghost in the Shell SAC_2045 Sezon 1

Ghost in the Shell SAC_2045 Sezon 1

Başta The Matrix evreni olmak üzere birçok yapım için ilham kaynağı olan Ghost in the Shell, 90’lı yıllara damgasını vurup etkisini devam ettiren anime filmlerden bir tanesi olmuştu. Gösterdiği başarının ardından devam filmleri, anime dizileri ve video oyunları çıkan Ghost in the Shell’in Scarlett Johansson’lu 2017 yapımı live action adaptasyonu ise eleştirmenler ve hayranlar tarafından fazla beğenilmemişti. Netflix’in animeleri live action filmlere uyarlama fikirleri Death Note ile bir kere daha başarısız olunca platform, kült animelere orjinal materyale estetik anlamda tezat oluşturmadan yorumlayan bir bakış açısı geliştirdi. Bu yıl Neon Genesis Evangelion’u kataloguna ekleyen Netflix, Ghost in the Shell: SAC_2045 için 2020 yılında yayın sözü verdi.