Gerçek Hikayelerden Uyarlanan Gülseren Budayıcıoğlu Dizileri

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıkan gerçek hikâyeler izleyicileri yıllardır televizyon karşısında soluksuz bırakıyor. Biz de sizin için usta yazarın kitaplarından uyarlanmış Türk dizilerinin bir listesini hazırladık. Tamamen gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan bu yapımlar sizi insan psikolojisinin derinlerine doğru bir yolculuğa çıkaracak. İzlerken kendi ruhunuzdan da bir şeylere rastlarsanız sakın şaşırmayın.

1. Camdaki Kız

Gülseren Budayıcıoğlu'nun aynı isimli romanından uyarlanan dizi gerçek bir aşk hikayesini konu almaktadır. Güzel bir genç kız ile zengin bir adamın evliliklerinin ardından geçmiş hayatları ile ilgili karanlık gerçekler bir bir gün yüzüne çıkar.

2. Kırmızı Oda

Bir psikiyatri kliniğine düzenli olarak gelen hastaların sevinç ve üzüntü arasında gidip gelişlerini, hayatlarını gözlemleyen ve onları tedavi eden doktorların hikâyesi, bu kliniğin hikâyesi olacaktır.

3. Masumlar Apartmanı

Gülseren Buğdaycıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli romanından esinlenen Masumlar Apartmanı, korumacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci’nin hayatını odağına alıyor. İnci’nin hayatı yaptığı bir kaza ile alt üst olur. İnci'nin yolu, bu kaza sonrasında karmaşık bir aile yapısına sahip olan Han ile kesişecektir. İnci ile yollarının kesişmesi ise Han'ı hayatında ilk defa kendi mutluluğunun peşine düşmeye itecektir.

4. Doğduğun Ev Kaderindir

Çocukken büyük acılar çeken iki kişinin aşklarını konu alan dizi, Mehdi ve Zeynep'in hikâyesini bizlerle buluşturuyor. Mehdi ve Zeynep hem geçmişlerinde yaşadıkları acılar ile başa çıkmaya çalışıtken hem de birbirlerinin bu acıları atlatmasına yardımcı olarak birlikteliklerini devam ettirmeye çalışıyorlar. Dizi aslında bir kitap uyarlaması olsa da senaryosu zaman zaman kitap ile farklılıklar gösterebiliyor.

5. İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin, annesiz babasız büyümüş, genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu bir genç kız olan Süreyya’nın; aniden karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olarak Bursa’ya gelin gitmesiyle başlayan dramatik bir aşk hikayesidir. Büyük şehirde yetişmiş, özgürlüğüne düşkün Süreyya ve modern görüntüsüne rağmen ailesine ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı Faruk arasındaki aşk, daha ilk dakikadan itibaren pek çok sınavdan geçecektir. Süreyya, konağın çatısı altına giren herkesin tek hakimi olmak isteyen kayınvalidesi Esma hanım, tek amacı genç kızın ayağını kaydırarak onun statüsünü elde etmek isteyen eltisi İpek, kocasının her biri birbirinden sorunlu kardeşleri Fikret, Osman ve Murat’la ilgili sorunlarla boğuşurken, Faruk ise hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan sürpriz bir düşmanla başa çıkmak zorunda kalacaktır. Olaylar geliştikçe neredeyse dört yüz yıldır bütün haşmetiyle ayakta duran konak temellerinden sarsılacak, bütün aile bundan nasibini alacaktır.