Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (12 - 18 Aralık)

Netflix Türkiye 12 - 18 Aralık 2022 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Çarpık Çizgiler" çekerken onu 2. sırada, "Özel Ders" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

1. Çarpık Çizgiler

Orijinal İsmi: Los renglones torcidos de Dios

Süre: 155dk
Tür: Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: Oriol Paulo
Senarist: Oriol Paulo
Yapımı: 2022 - İspanya

Özel bir dedektif olan Alice, paranoyayı simüle eden bir psikiyatri hastanesine yatırılır. Amacı, üzerinde çalıştığı davayla ilgili kanıt toplamaktır: belirsiz koşullar altında bir mahkumun ölümü. Ancak hapiste karşılaşacağı gerçek, beklentilerini aşacak ve kendi akıl sağlığını sorgulayacaktır. Bilinmeyen ve heyecan verici bir dünya gözlerinizin önünde belirecek. Torcuato Luca de Tena'nın aynı adlı romanından uyarlama.

2. Özel Ders

Süre: 89dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Senarist: Murat Dişli
Yapımı: 2022 - Türkiye

Azra, "özel ders" adı altında gençlere yaşam ve ilişki konularında özel koçluk yapmaktadır. Fakat yakışıklı yeni komşusu ona bildiği bütün doğruları unutturur.

3. Pinokyo

Orijinal İsmi: Guillermo del Toro’s Pinocchio

Süre: 117dk
Yapımı: 2022 - ABD

Mussolini yönetimindeki İtalya’da geçen filmde faşizmin zirvede olduğu ve buna rağmen babasının isteği doğrultusunda sevgi, farklılık için mücadele eden Pinokyo’nun hikâyesini göreceğiz. Film klasikleşmiş "Pinokyo" hikayesinin daha karanlık bir versiyonunu sunuyor. 

Ünlü yönetmen Guillermo del Toro'nun Mark Gustafson ile çektiği film stop-motion animasyon formatında. 

4. Katakulli

Süre: 94dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Metin Balekoğlu
Senarist: Alper Erze
Yapımı: 2022 - Türkiye

Kemal hırsızlık için girdiği evde ailenin kızının sevgilisi sanılır. Kızın ağabeyleri ona iki seçenek bırakır: Ya kadınla evlenecektir ya da hırsızlık yaptığını kabul edecektir.

5. Esrarengiz Canavar

Orijinal İsmi: Troll

Süre: 104dk
Yönetmen: Roar Uthaug
Senarist: Espen Aukan
Yapımı: 2022 - Norveç

Ezeli bir trol, Norveç'teki bir dağda uyanır. Alışagelmedik kahramanlardan oluşan bir grup, bu trolün dehşet saçmasını önlemek için bir araya gelmelidir.

6. Katakulli: Gözükaralar

Katakulli: Gözükaralar
Süre: 90dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Metin Balekoğlu
Senarist: Alper Erze
Yapımı: 0 - Bilinmiyor

Kemal ve Isabel hırsızlığı bırakma kararı alırlar ama hayatlarına devam edebilmek için son bir iş yapmaları gerekir. Soyacakları kişi de bunu hak eden biri olmalıdır en azından...

7. Lady Chatterley'nin Sevgilisi

Orijinal İsmi: Lady Chatterley's Lover

Süre: 126dk
Tür: Dram , Romantik
Senarist: David Magee
Yapımı: 2022 - ABD , İngiltere

Kocasına artık âşık olmadığını fark eden Leydi Chatterley, mülklerinde bekçilik yapan adamla tutku dolu bir ilişki yaşamaya başlar. D.H. Lawrence'ın romanından uyarlandı.

8. Yüzücüler

Orijinal İsmi: The Swimmers

Süre: 134dk
Tür: Dram , Tarih
Yönetmen: Sally El Hosaini
Yapımı: 2022 - İngiltere , Türkiye

İki kız kardeş, hem yüreklerini hem de yüzme becerilerini kahramanca ortaya koyarak savaşın mahvettiği Suriye'den 2016 Rio Olimpiyatları'na uzanan bir yolculuğa çıkar.

9. Can Dostum

Orijinal İsmi: Good Will Hunting

Süre: 127dk
Tür: Dram
Yönetmen: Gus Van Sant
Senarist: Matt Damon , Ben Affleck
Yapımı: 1997 - ABD

Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapise düşmek üzere olan Will'i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini farkeden, okulun profesörlerinden Sean McGuire'dır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alırlar..

10. Girl

Orijinal İsmi: Girl

Süre: 90dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: Chad Faust
Senarist: Chad Faust
Yapımı: 2020 - ABD , Kanada

Genç bir kadın istismarcı babasını öldürmek amacıyla doğduğu kasabaya döner ama birisinin onu bir gün önce öldürdüğünü öğrenir. Kız cevaplar ararken, tahmin ettiğinden daha tehlikeli bir aile mirasının olduğunu keşfeder. Kız 22 yaşındadır ve tüm gençliğini, onu tehlikeli babasından kurtarmak için küçük bir petrol kasabasından kaçıran, hasta annesine bakarak geçirmiştir. Erkeksi bir yapıya sahip olan Kız, babası hakkında korkunç hikayeler dinleyerek büyümüştür. Babası onları yıllardır takip etmekte ve hayatlarını mahfetmektedir.