Ailenizle Beraber İzleyebileceğiniz 10 Noel Filmi

Yılın son haftasına girerken, bu soğuk kış günlerinde ailenizle beraber keyifli vakit geçirken izleyebileceğiniz en iyi 10 Noel filmini sizler için derledik!

Yılbaşı yaklaşırken ailenizle geçirdiğiniz vakitleri daha da kaliteli hale getirebileceğiniz bir aktivite de film izlemek olacaktır. İşte size, battaniyelerinizin altına kıvrılıp, patlamış mısırlarınızı yerken hep birlikte izleyebileceğiniz 10 keyifli Noel filmi önerisi. 

İyi seyirler...

1. Jack Frost

Orijinal İsmi: Jack Frost

Süre: 101dk
Tür: Aile , Dram , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Troy Miller
Yapımı: 1998 - ABD

Noel Günü babasının ölümünden bir yıl sonra, genç çocuk bir kardan adam yapar ve ona babasının kıyafetlerini giydirir. O gece çocuğun dileği gerçek olacaktır: Babası, bir kardan adam olarak hayata geri döner.

2. Klaus

Orijinal İsmi: Klaus

Süre: 96dk
Yönetmen: Sergio Pablos
Yapımı: 2019 - İspanya

Postacı akademisinin en kötü öğrencisi Jesper kendini Kuzey Kutup Dairesi'nin kuzeyinde yer alan buzlarla kaplı bir adada görevlendirilmiş olarak bulur. Kavgalı adalılar, bırakın mektuplaşmayı birbirlerine selam bile vermemektedir. Jesper tam pes etmek üzereyken öğretmen Alva ile arkadaşlık kurar. Ayrıca Jesper, el yapımı oyuncaklarla dolu bir kulübede tek başına yaşayan Klaus ile tanışır. Smeerensburg kasabasında bir kez daha kahkahaların çınlamasını sağlayan bu umulmadık arkadaşlıklar; cömert komşuların, sihirli ilimlerin ve bacaya özenle asılan çorapların yer aldığı yeni bir gelenek yaratır.

3. Noel Gecesi Kabusu

Orijinal İsmi: The Nightmare Before Christmas

Süre: 73dk
Yönetmen: Henry Selick
Yapımı: 1993 - ABD

Halloween Kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici birşeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba'dan devralmaya karar verir.

4. Kutup Ekspresi

Orijinal İsmi: The Polar Express

Süre: 100dk
Yönetmen: Robert Zemeckis
Senarist: Robert Zemeckis
Yapımı: 2004 - ABD

The Polar Express /  Kutup Expresi bir çocuğun yüreğini tamamen kapatmak ile inancın yaş, kural ve sınır tanımadığını öğrenmek arasında seçim yaptığı, masumiyet ile olgunluk arasındaki o kritik noktayı işliyor. 

5. Evde Tek Başına

Orijinal İsmi: Home Alone

Süre: 103dk
Tür: Aile , Komedi
Yönetmen: Chris Columbus
Senarist: John Hughes
Yapımı: 1990 - ABD

Ailesinden nefret eden Kevin aldığı ceza üzerine geceyi çatıkatında geçirir yalnız ertesi gün uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını farkeder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin'a düşmüştür...

6. The Santa Clause

Orijinal İsmi: The Santa Clause

Süre: 97dk
Tür: Aile , Dram , Fantastik , Komedi
Yönetmen: John Pasquin
Yapımı: 1994 - ABD

Oyuncak satıcısı Scott Calvin kendini tatsız ve karmaşık bir durumun içinde bulduğunda Christmas'tan bir gece öncedir. Noel Baba çatıya düşer acilen Scott'ın onun yerine geçmesini emreder. Noel Baba kostümünü giymekle Scott bilmeden kırmızı yanaklı efsanenin bütün sorumluluğunu da kabul etmiş olur.

7. Grinç

Orijinal İsmi: How the Grinch Stole Christmas

Süre: 104dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Ron Howard
Senarist: Dr. Seuss
Yapımı: 2000 - Almanya , ABD

Grinch, Noel'i çalmak için göreve çıkan, ancak genç bir kızın cömert tatil ruhuyla kalbini değiştiren alaycı bir huysuzun hikayesini anlatıyor. Komik, iç açıcı ve görsel olarak çarpıcı, Noel ruhunun gücünü anlatan evrensel bir hikaye.

8. Yeni Yıl Şarkısı

Orijinal İsmi: A Christmas Carol

Süre: 94dk
Yönetmen: Robert Zemeckis
Senarist: Robert Zemeckis
Yapımı: 2009 - ABD

Charles Dickens'ın her zaman güncelliğini koruyan ünlü Noel hikayesinin yeni versiyonu. Scrooge inatçı, cimri ve huysuz bir adamdır. Çok zengin olmasına rağmen paylaşmayı bilmez. Onu mutlu etmek neredeyse imkansızdır. Noel akşamı üç hayalet onu ziyaret eder ve Scrooge'a eskiden nasıl bir insan olduğunu, bugününü ve değişmediği takdirde gelecekte onu nelerin beklediğini göstermeye başlarlar. Scrooge değişmesi gerektiğini anlar.

9. Elf

Orijinal İsmi: Elf

Süre: 97dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Jon Favreau
Senarist: David Berenbaum
Yapımı: 2003 - ABD

Kuzey Kutbu’nda yaşayan ve bir elf olduğunu sanan Buddy’nin yaşı ilerledikçe boyuda büyümeye başlamıştır.Böylece, Onun aslında bir insan olduğu gerçeği ortaya çıkar.Bu durum üzerine Buddy, esas babasını bulmak amacıyla New York’a gelir.Kendi büyüdüğü dünyaya hiç benzemeyen New York’ta yeni bir baba, yeni bir anne ve bir kardeş kazanır.Ancak, Buddy’i bu yeni dünyada en çok endişelendiren, insanların Noel’e karşı olan inançlarının çok zayıf olmasıdır.

10. Babam Söz Verdi

Orijinal İsmi: Jingle All The Way

Süre: 89dk
Tür: Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: Brian Levant
Senarist: Randy Kornfield
Yapımı: 1996 - ABD

Howard Langston işi başından aşkın bir ticaret adamı. Hatta kendisini o kadar işlerine kaptırmış ki oğlu Jamie'nin karate sınıfındaki kuşak takma törenini kaçırıyor. Bunun üzerine kendisini jamie'ye affettirebilmesi için Jamie'ye bunu telafi edebilecek bir hediye sözü veriyor. 'Turbo Man' bütün çocuklar tarafından ilgiyle takip edilen bir süper kahramandır. İşte Jamie de bu kahramanın bir oyuncağını istiyor. Bu istek Howard için çok kolay bir istek gibi görünse de 'Turbo Man'in ne kadar popüler bir oyuncak olduğunu farketmemiş olan Howard sonunda kendisini aynı amacı taşıyan başka bir geç kalmış baba Myron Larabee ile oyuncak peşinde bir mücadele içinde buluyor