Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (9 - 15 Ocak)

Netflix Türkiye 9 - 15 Ocak 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Solgun Mavi Gözler" çekerken onu 2. sırada "Laal Singh Chaddha" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak

1. Solgun Mavi Gözler

Orijinal İsmi: The Pale Blue Eye

Süre: 130dk
Tür: Gerilim , Gizem , Suç
Yönetmen: Scott Cooper
Senarist: Scott Cooper
Yapımı: 2022 - ABD

Hikaye, daha sonra dünyaca ünlü bir yazar olacak olan detay odaklı öğrenci Edgar Allan Poe'nun  yardımıyla cinayetleri araştıran deneyimli dedektif Augustus Landor'u takip ediyor.

2. Laal Singh Chaddha

Orijinal İsmi: Laal Singh Chaddha

Süre: 164dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Advait Chandan
Senarist: Atul Kulkarni
Yapımı: 2022 - Hindistan

“Laal Singh Chaddha,” Akademi ödüllü “Forrest Gump” filmini Hindistan’ın modern tarihinin ve kültürünün perspektivinden ele alırken hüzün, mizah ve iyimserliği bir araya getiriyor. Filmde, hayatın pekçok zorluğun üstesinden gelen düşük IQ'lu bir adam olan Laal Singh Chadda'nın sevgisini, masumiyetini ve kaderini konu ediniyor.

3. Güneşin Gözyaşları

Orijinal İsmi: Tears Of The Sun

Süre: 121dk
Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yönetmen: Antoine Fuqua
Yapımı: 2003 - ABD

Orduya bağlı özel kuvvetlerde görev yapan A.K. Waters yönetimindeki manga, Nijerya ormanlarına özel bir görev için gönderilirler. Görevleri; burada mahkum kalmış olan doktor Lena Hendricks'i kurtarmaktır. Waters ve komutasındakiler Hendricks'i bulurlar, ancak Hendricks onlarla birlikte gelmek için bir şartı vardır. Eğer yanında bulunan 70 mülteci de onunla birlikte kurtarılırsa bulunduğu yerden ayrılmayı kabul eder. Yavaş yavaş doktora duygusal bir yakınlık duymaya başlayan Waters kendine verilen emirleri arka plana itip duygularıyla hareket etmeye başlar.

4. Kaybedenler Kulübü Yolda

Orijinal İsmi: Kaybedenler Kulübü 2

Süre: 96dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Yapımı: 2018 - Türkiye

Kendilerine özgü bir hayran kitlesi yaratmış radyocular Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk, motosikletleriyle birlikte tatil yaptıkları Olympos'tan İstanbul'a doğru yola çıkarlar. Yol boyunca karşılaştıkları durumlar, insanlarla ilişkileri ve hayatın akışının aslında ne kadar azını kontrol edebildiklerini fark ederler.

5. Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven

Orijinal İsmi: Glass Onion: A Knives Out Mystery

Süre: 140dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2022 - ABD

Teknoloji milyarderi Miles Bron arkadaşlarını (ve dedektif Benoit Blanc'ı) Glass Onion isimli özel Yunan adasında bir "katil kim" partisine davet eder. Partide birisi hayatını kaybedince gizemi çözmek ve katili bulmak Blanc'a düşer. Film, 2019 yapımı "Knives Out"un devamı niteliğinde

6. Şirinler 3: Kayıp Köy

Orijinal İsmi: Smurfs: The Lost Village

Süre: 89dk
Tür: Animasyon , Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: Kelly Asbury
Yapımı: 2017 - ABD

Şirin Köyü'nde hayat alışıldık düzeninde sürerken Şirine kendilerine benzeyen bazı yaratıklar görür. Şirin Baba, Kayıp Köy efsanesine pek inanmasa da Şirine, yanına Güçlü, Sakar ve Gözlüklü Şirin'i de alarak Kayıp Köy'ü bulabilmek için Yasak Orman'a doğru yola çıkar. Ancak Gargamel'in de bu gizemli köyle ilgili planları vardır ve Şirinler'in oraya Gargamel'den önce ulaşması gerekmektedir.

7. Su Atı: Derinlerin Efsanesi

Orijinal İsmi: The Water Horse: Legend Of The Deep

Süre: 112dk
Tür: Aile , Fantastik , Macera
Yönetmen: Jay Russell
Yapımı: 2007 - ABD , Avustralya , İngiltere

“Su Atı / The Water Horse: Legend of the Deep”,babasının savaştan dönmesinin bekleyen Angus MacMorrow isimli yanlız bir çocuğun hikayesi. Angus kumsalda büyüleyici güzellikte gizemli bir obje bulur ve onu eve götürür. Kısa bir sure sonra bunun sihirli bir yumurta olduğunu fark eder. Artık İskoç efsanelerine konu olan gizemli yaratık Su Atı’nı büyütmektedir. Angus, Cruose adını verdiği arkadaşını saklamaya çalışırken, bir efsaneye konu olan sırrı da keşfetmeye başlar.

8. Mortal Kombat

Orijinal İsmi: Mortal Kombat

Süre: 110dk
Yönetmen: Simon McQuoid
Yapımı: 2021 - ABD

Bir MMA dövüşçüsü olan Cole Young, para için bir takım dövüşlere katılmaktadır. Aldığı mirası tam olarak bilmeyen Cole, geçimini kafes dövüşleri üzerinden sağlar. Ancak Outworld’den gelen İmparator Shang Tsung, Cole’un peşine en iyi savaşçısı olan Sub-Zero’yu takar ve her şey alt üst olur. Bu olaydan sonra ailesinin güvenliği için korkmaya başlayan Cole, yardım etmesi için Sonya Blade’i aramaya başlar. Binbaşı Jax’in de yardımı ile kendini bir tapınakta bulan Cole burada Earthrealm’in koruyucusu olan Raiden ile tanışır. Joe burada tecrübeli savaşçılar olan Liu Kang, Kung Lao ve Kano ile birlikte antrenman yapar ve Dünya’yı diğer savaşçılar ile birlikte Outworld’ün saldırılarına karşı savunmaya hazırlanır. Acaba Cole ailesini ve Earthrealm’i kurtarabilecek midir?

9. Kayıp Köpek

Orijinal İsmi: Dog Gone

Süre: 95dk
Tür: Aile , Dram , Macera
Yönetmen: Stephen Herek
Senarist: Nick Santora
Yapımı: 2023 - ABD

 Genç bir adam, ortadan kaybolan çok sevdiği köpeğini bulmak ve ona hayatını kurtaracak bir ilaç vermek için ailesiyle birlikte inanılmaz bir çaba gösterir.

10. Özel Ders

Süre: 89dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Senarist: Murat Dişli
Yapımı: 2022 - Türkiye

Azra, "özel ders" adı altında gençlere yaşam ve ilişki konularında özel koçluk yapmaktadır. Fakat yakışıklı yeni komşusu ona bildiği bütün doğruları unutturur.