Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (20 - 26 Şubat)

Netflix Türkiye 20 - 26 Şubat 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "Fatale" çekerken onu 2. sırada onu "Meşhur Hayalet Ernest" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. Fatale

Orijinal İsmi: Fatale

Süre: 102dk
Tür: Dram , Gerilim
Yönetmen: Deon Taylor
Senarist: David Loughery
Yapımı: 2020 - ABD

Gizemli bir kadın dedektif, tek gecelik ilişki yaşadığı evli bir adamı manipüle ederek bir cinayet planına dahil eder. Kendisini bir anda büyük bir kabusun içinde bulan adam, hem içine düştüğü sorundan kurtulmak hem de evliliğini kurtarabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

2. Meşhur Hayalet Ernest

Orijinal İsmi: We Have A Ghost

Süre: 127dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi , Korku , Macera
Yapımı: 2023 - ABD

Kevin yeni evinde Ernest adında bir hayalet olduğunu fark edince, bir gecede sosyal medya fenomeni hâline gelir. Ama Kevin ve Ernest, Ernest'ın geçmişindeki gizemi araştırmaya başlayınca CIA onları hedef alır.

3. Başıboş

Orijinal İsmi: The Strays

Süre: 100dk
Tür: Gerilim
Yapımı: 2023 - İngiltere

Siyahi bir kadının özenle kurduğu ayrıcalıklı hayatı, yaşadığı şirin banliyö kasabasına iki yabancının çıkagelmesiyle altüst olur.

4. Mission: Impossible - Yansımalar

Orijinal İsmi: Mission: Impossible - Fallout

Süre: 147dk
Tür: Aksiyon , Macera
Yapımı: 2018 - ABD

Ters giden bir görevin ardından Ethan Hunt ve arkadaşları, zamana karşı bir yarışa girerler. Filmin çekimlerinin bir kısmı Yeni Zelanda'da yapıldı.

5. Su Dünyası

Orijinal İsmi: Waterworld

Süre: 135dk
Senarist: David Twohy , Peter Rader
Yapımı: 1995 - ABD

Dünyanın sular altında kaldığı bir gelecekte insan ırkı hayatta kalma mücadelesini köhne sandallarda ve geçici, yerleşik olmayan şehirlerde sürdürmektedir. Sadece birkaç insan ısrarla “Dryland” adı verilen efsanevi bir bölgede yaşamayı sürdürmektedir. Bu gizemli bölgenin nerede olduğunu arayan şeytani Deacon genç Enola ve annesi Helen’ın yaşadığı şehre saldırır.

6. Gece ve Gündüz

Orijinal İsmi: Knight and Day

Süre: 109dk
Tür: Aksiyon , Komedi
Yönetmen: James Mangold
Senarist: Patrick O'Neill
Yapımı: 2010 - ABD

Yalnız bir kadın olan June, oldukça sıradan bir yaşam sürüyordur. Kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapan June, tesadüf eseri bir süper ajan olan Milner ile karşılaşır. June, Milner’la tanışmalarının ardından bir dizi maceranın içine düşer. Ne yaparsa yapsın, tesadüfler onları hep bir araya getirecektir.

7. Kilitsiz

Orijinal İsmi: Unlocked

Süre: 117dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: Kim Tae-Joon (ii)
Yapımı: 2023 - Güney Kore

Tehlikeli bir adam, genç bir kadının kayıp cep telefonunu ele geçirir. Adamın o telefonu kadının her hareketini takip etmek için kullanmasıyla kadının hayatı alt üst olur.

8. Your Place or Mine

Orijinal İsmi: Your Place or Mine

Süre: 109dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Aline Brosh McKenna
Yapımı: 2023 - ABD

Debbie ve Peter çok yakın arkadaşlardır ve tamamen zıt karakterlerdir. Bir haftalığına evlerini değiştirmeye karar veren arkadaşlar, birbirlerinin hayatlarına yakından bakma fırsatı yakalarlar. Bu fırsat, aşka çıkan bir yol olabilir.

9. Kadın Kokusu

Orijinal İsmi: Scent Of A Woman

Süre: 157dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Martin Brest
Yapımı: 1992 - ABD

Özel bir kolejde okuyan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bakıcılık yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel bir planı vardır. Bu plana New York'a yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Charlie, bir yandan okulda tanıklık etmek zorunda olduğu bir soruşturmayla uğraşmak, diğer yandan Albay'ın her zaman yanında olup dediklerini yapmak zorundadır. 

10. Jurassic World

Orijinal İsmi: Jurassic World

Süre: 124dk
Yönetmen: Colin Trevorrow
Yapımı: 2015 - ABD

John Hammond'ın başarısızlıkla sonuçlanan Jurassic Park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. Nublar Adası'nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, Hammond'ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı Jurassic World adıyla kurulmuştur. Ancak kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçen parkta müşteri sayısı günden güne azalmaktadır. Parkı işleten şirketin hedeflerini tutturabilmesi için parkta yenilikler yapılır, yeni bir dinozor türü yaratılır. Ne var ki bu yeni tür, adayı ve adadakileri felakete sürükleyebilecek sonuçlar doğuracaktır.