2000'lerin En İyi Yerli Aşk Filmleri

1. Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)

Daha önce hiç görmediği, derbeder, garip bir adam ona seslenir: "Eylül. Beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun." Tüyleri ürperten bu sahnenin sahibi 'Bi Küçük Eylül Meselesi' filminin çekimleri 2014'te Bozcaada'da gerçekleşti. 

2. Acı Tatlı Ekşi (2017)

2013 yapımı Acı Tatlı Ekşi filminin başrollerini, yakıştırılan oyuncu çift Özge Özpirinççi ve Buğra Gülsoy paylaşıyor. Film, A Wedding Invitation filminin resmi uyarlaması olarak ele alındı. Murat (Buğra Gülsoy) ve Duygu (Özge Özpirinççi) uzun yıllardır beraberlerdir ve Murat, Duygu'ya evlenme teklifi eder. Evliliğe hazır olmadığını söyleyerek, eğer 5 yıl sonra ikisi de bekâr olurlarsa evleneceklerine dair bir anlaşma imzalarlar. 5 yıl sonra birbirlerini bulurlar fakat yıllar Murat için, Duygu'nun planladığından çok daha farklı geçmiştir... 

3. Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

Başrollerini Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür'ün paylaştığı Aşk Tesadüfleri Sever filmi 2011 yılında vizyona girdiği günden itibaren romantik film severlerinin defalarca izlediği gözde filmi olmayı başardı. Filmde, çocukluklarından itibaren yolları kesişen ve kaderin onları yıllar sonra bir araya getirdiği bir ikili izliyoruz; Özgür rolünde Mehmet Günsür, Deniz rolünde ise Belçim Bilgin.

4. Kocan Kadar Konuş (2015)

Şebnem Burcuoğlu'nun çok satan romanı Kocan Kadar Konuş'tan beyaz ekrana uyarlanan filmin konusu daha çocukken kadınlara aşılanan evlenme arzusunu ve buna karşı mantığa sahip Efsun'un (Ezgi Mola) maceralarını anlatıyor. Filmin 2. serisi Kocan Kadar Konuş: Diriliş 2016 Ocak ayında sinema salonlarında gösterim çıkmıştı. 

5. İkimizin Yerine (2016)

Ailesinin ona sunduğu tek düze hayattan dolayı sürekli hayatı sorgulayan Çiçek'in (Serenay Sarıkaya) hayatı okula İstanbul'dan  gelen Edebiyat öğretmeni Doğan'ın (Nejat İşler) gelmesiyle tamamıyla değişir. Doğan'a aşık olan Çiçek onu daha fazla görebilmek için her fırsatı kollamaktadır fakat Doğan ise önceki ilişkilerinden kalan yaraları yüzünden olabildiğince kendisini geri çekmektedir. Aralarında yaşanacak ilişki, sadece ikisinin hayatını derinden etkilemeyecektir, aynı zamanda Çiçek'in ailesini de derinden etkileyecektir. 

6. Peri Masalı (2014)

1 milyon TL bütçeyle çekilen film, 2014'ün Mart ayında izleyicilerle buluştu. Bana Bir Soygun Yaz filmini yöneten Biray Dalkıran, bu kez duygusal bir hikâyeyle karşımıza çıkıyor. Filmin baş kahramanı Mert'in hem aile içi savaşlarını hem de âşık olduğu Peri ile arasında geçen ilişkiyi konu alıyor.

7. Kendime İyi Bak (2014)

2014 yapımı Kendime İyi Bak filmini Serhan Arslan ve Ruhi Yapıcı yazdı ve yönetti. Televizyonda yayınlanmasıyla belki de defalarca karşımıza çıkan filmin arkasında geniş bir cast ekibi olmamasına rağmen, verdiği derin mesajlarla ve senaryosuyla Çağdaş Onur Öztürk ve Begüm Birgören'in başarılı oyunculukları ad birleşince ortaya son derece romantik ve derin anlamlar içeren bir film ortaya çıkmış. Geçmiş ilişkilerinin etkisinden çıkamayan ve yeni adımlara kendisini hazır hissetmeyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film... 

8. Unutursam Fısılda (2014)

Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” adlı filminin çekimleri İzmir'de yapıldı. Film, Tarık ile kurduğu hayallerinin peşinden İstanbul’a giden genç kasabalı Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrıldığı kasabaya uzun yıllar sonra dönüşünü ve geçmişiyle hesaplaşmasını konu alıyor.

9. Aşk Kırmızı (2013)

"Seninle aynı adamı sevdiği için onu suçlayabilir misin?" repliğiyle hatırlanan Aşk Kırmızı filminin başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Ezgi Asaroğlu ve Tayanç Ayaydın yer alıyor. İlk aşkıyla yıllar sonra karşılaşan Ferhat, karısı ve eski aşkı arasında kalacaktır. 

10. Senden Bana Kalan (2015)

Yönetmen koltuğunda Abdullah Oğuz'un bulunduğu yapımda başrolleri Neslihan Atagül ve Ekin Koç paylaşıyor. Ayrıca, Veli Kuzlu'nun görüntü yönetmenliğini üstlendiği yapımın, oyuncu kadrosunda ayrıca Gamze Pelin Gökçe, Zeynep Kankonde, Sabri Özmener, Wilma Elles ve Doğa Konakoğlu isimleri yer alıyor.