2019'un En Çok Beklenen Yabancı Dizileri

Bu yıl yayın hayatına başlayacak olan dizilerden, yeni sezonunun yayınlanacağı duyurulan dizilere kadar, 2019 yılının en çok beklenen yabancı dizilerini sizler için derledik...

1. Deadly Class

80'lerin sonunda evsiz bir gencin dünyanın en ünlü suçlularının çocuklarını gönderdiği özel bir okulda bir yandan ahlaki değerlerini korumaya çalışırken diğer yandan hayatta kalmak için çabalamasını konu alan yeni HBO dizisi Deadly Class, 16 Ocakta yayınlanmaya başladı! Üstelik yapımcıları arasında Anthony Russo ve Joe Russo bulunuyor!

2. Watchmen

2009 yılında beyazperdeye uyarlanmış Watchmen filminin ardından, süperkahramanların bir tehdit olarak gönründüğü alternatif bir hikaye ile Alan Moore'un çizgi romanını tekrardan yorumladığı HBO'nun Watchmen dizisi, 2019 yılı içerisinde Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Louis Gossett Jr., Andrew Howard ve pek çok tanıdık isimle ekranlarda olacak!

3. Good Omens

Kıyametin adım adım yaklaştığı bir dünya distopyasında, Cennet'in dünyadaki temsilcisi Aziraphale (Michael Sheen) ve Cehennem'in dünyadaki temsilcisi Crowley'nin (David Tenant) konu edildiği, Neil Gaiman ve Terry Pratchett'in aynı adlı romanından uyarlanan yeni Amazon dizisi Good Omens de 2019 yılında ekranlarda olacağını duyurdu!

4. The Umbrella Academy

Netflix'in orijinal dizisinde, birbirleriyle pek anlaşamayan ve hepsi birbirinden farklı güçlere sahip süper kahramanlardan oluşan sorunlu bir ailenin, babalarının ölümü ardındaki gizemi ve çok daha fazlasını çözmek için bir araya gelişine tanıklık edeceğiz. Çizgi romandan uyarlanmış yeni Netflix dizisi The Umbrella Academy, 15 Şubat 2019'de başlıyor!

5. Game of Thrones Sezon 8

George R.R. Martin'in romanından uyarlanmış HBO'nun efsane dizisi Game of Thrones, 8. sezonuyla 2019 yılında sevenlerine veda ediyor. 14 Nisan 2019 tarihinde, son kez izleyicileriyle buluşacak. Fakat hemen üzülmeyelim, çünkü geçtiğimiz günlerde başrolerini Naomi Watts ve Josh Whitehouse'un paylaştığı Game of Thrones'un spinoff projesi The Long Night'ın geleceği duyuruldu!

6. The Handmaid's Tale Sezon 3

Distopik bir gelecekte kadınların, radikal dinci teokratik diktatörlük altında bir cariye olarak yaşamak zorunda bırakıldığı The Handmaid's Tale dizisindelki June'un (Elisabeth Moss) hikayesi izleyenleri derinden etkilemişti. Margaret Atwood'un aynı adlı romanından uyarlanan dizinin 3. sezonu 2019 yılı içerisinde sevenleriyle buluşacak!

7. Big Little Lies Sezon 2

HBO'nun mini dizi olarak başladığı dram ve suç dizisi Big Little Lies ile, çocukları birinci sınıfa başlayan ve mükemmel hayatlara sahip gibi görünen annelerin bir cinayetin şüphelileri oluşunu izlemiştik. Başrollerinde Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley ve Zoë Kravitz'in rol aldığı dizi 2. sezon onayını almıştı ve şu an tam yayın tarihi belli olmasa da 2019 yılı içerisinde ekranlarda olacak!

8. Rick and Morty Sezon 4

Alkolik bilim adamı Rick (Justin Roiland) ve torunu Morty'nin galaksiler ve gezegenler arası maceralarına tanık olduğumu Rick and Morty çizgi dizisi 14 bölüm olması düşünülen 4. sezonu ile şu an tam tarihi belli olmasa da 2019 yılı içerisinde sevenleriyle buluşmak için geri dönüyor!

9. Mr. Robot Sezon 4

Gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde çalışırken, geceleri kanunsuz bir hacker olan antisosyal genç Elliot'ın (Rami Malek), gizli bir hacker grubunun lideriyle yollarının kesişmesiyle başlayan 3 sezonluk Mr. Robot dizisi, 4. ve son sezonuyla sevenlerine veda edecek. Yayınlanma tarihi henüz belli olmasa da 2019 yılı içinde yayınlanması bekleniyor!

10. Lucifer Sezon 4

FOX'un iptal ettiğini duyurduğu Lucifer dizisi, hayranların #SaveLucifer kampanyasıyla Netflix tarafından kurtarılmıştı. Yeryüzüne düşmüş Cehennem Lordu Lucifer'ın (Tom Ellis), Los Angeles Polis Departmanı için, suçlularla olan mücadelesi 2019 yılında kaldığı yerden devam edecek!

11. The Chilling Adventures of Sabrina Sezon 2

Başrolerinde Kiernan Shipka ve Ross Lynch ikilisinin olduğu, yarı cadı yarı insan olan ve 16. doğum gününde ailesinin de olduğu cadı dünyasıyla insanların dünyası arasında seçim yapmak zorunda olan Sabrina'nın maceralarının anlatıldığı Netflix dizisi The Chilling Adventures of Sabrina'nın 2. sezonu 5 Nisan 2019'da yeniden sizlerle!

12. Stranger Things Sezon 3

Bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla başlayan Netflix'in fantastik gerilim dizisi Stranger Things, son yılların en çok sevilen ve izlenen dizilerinden bir tanesi. 80'li yıların havasını solumaya 4 Temmuz 2019'da 3. sezonla birlikte devam edeceğiz!

13. Black Mirror Sezon 5

Her biri değişik yazar, yönetmen ve oyunculara sahip olan bölümlerden oluşan, hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiğini yüzümüze vuran popüler dizi Black Mirror'ın 5. sezonu, Bandersnatch nedeniyle sekteye uğramış olsa da 2019'da sevenleriyle buluşacak!

14. La Casa De Papel Sezon 3

Popüler Netflix dizisi La Casa de Papel, polisi ustalıkla yönlendiren bir suç dehasının (Alvaro Morte), planını gerçekleştirmek üzere, yedi hırsızla birlikte, rehinelerle kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesi'ne kiliteyip para pasmalarını konu alıyor. La Casa De Papel'in, aslında İspanya televizyonu için hazırlanan 2 sezonluk bir dizi olması planlanıyordu. Ancak, Netflix'in olaya el atmasıyla 3. sezonun müjdesinin verilmesi bir olmuştu. Dizinin kesin yayın tarihi henüz belli olmasa da, 2019 yılında şeytan tüylü hırsızlarla görüşeceğimiz kesinleşti!

15. The Crown Sezon 3

2. Dünya Savaşı ardından İngiltere'nin karışık siyasi döneminde tahta geçen Kraliçe 2. Elizabeth'in (Claire Foy) tahttaki ilk yıllarının perde arkasına değinen bir Netflix yapımı olan The Crown dizisinin 3. sezonu da 2019 yılında yayınlanması beklenen sevilen yapımlardan biri! 

16. Mindhunter Sezon 2

FBI ajanı Holden Ford (Jonathan Groff) ve ortağı Bill Tench (Holt McCallany), kötü şöhrete sahip seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya ve soruşturmaya başladıklarında yeni profil çıkarma teknikleri geliştirmelerine tanıklık ettiğimiz Netflix yapımı başarılı suç ve dram dizisi Mindhunter da 2019 için yeni sezon müjdesini verdi!