21. Yüzyılın En Eğlenceli Komedi Dizileri!

Sizi kahkahalara boğacak 15 komedi dizisi!

Hepimizin gülmeye ihtiyacı var. Bu ihtiyaç patlak verdiği zamanlarda veya da gündelik koşuşturmada biraz nefes almak istediğimizde eğlenceli sitcom dizileri keyifli bir kaçış sağlıyor. Biz de bu listede 21. yüzyılın en komin dizilerine yer vermek istedik.

Şimdiden iyi seyirler!

1. Parks And Recreation

Indiana’da bulunan Pawnee kasabasında Leslie Knope, Parklar ve Bahçeler Bölümü’nde çalışmaktadır. Kasabayı güzelleştirmek ve kariyerinde ilerlemek isteyen Leslie’nin karşısına en basit işte bile akla gelmeyecek aksaklıklar ve komiklikler gelişmektedir.

2. The Office

Vasat bir kağıt şirketinde şube müdürü olan Michael Scott çalışanlarının günlük yaşamlarını takip eder. Şirketi başarılı tutmak için gerekenleri yapmaya çalışan Scott bunu oldukça mizahi ve tuhaf yollarla yapar.

3. 30 Rock

30 Rockefeller Plaza’daki The Girlie Show’un setini izleriz. Programın başyazarı Liz Lemon’ın yalnızca iş yaşamı değil özel yaşamı da patronunun ölümü ile değişecektir. Özellikle de yeni patronu Jack bir Hollywood yıldızını programa dahil etmek isteyince.

4. Community

Hukuk diploması iptal edilen bir avukat topluma uyum sağlamakta güçlük çeken zorlanan kişileri eğitmek amacıyla bir grup kurar. Amaç kendi kişiliğini geliştirmektir. Buna karakterlerin komik maceraları ve kişilikleri de eklenince olaylar karışır.

5. Modern Family

Dizi, 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele alıyor. İlk ailemizin reisi Jay Pritchett. Jay kendinden çok daha genç bir eşe sahiptir. Gloria adlı genç eşinin bir de Manny adlı oğlu vardır. Jay, Manny'e bir yandan üvey babalık yapmaya çalışırken diğer yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamaya çalışmaktadır. İkinci ailemiz ise Phil ve Claire Dunphy çiftidir. Claire, Jay Pritchett'in öz kızı, Phil ise damadıdır. Phil ve Claire çiftinin Haley, Luke ve Alex adın da 3 çocukları vardır. Aile'nin en büyük derdi yaramaz oğulları Luke ve erkek arkadaş sorunları başlayan kızları Haley ve Alex. Üçüncü ailemiz ise Mitchell ve Cameron. Mitchell, Jay Pritchett'in öz oğlu. Bu çiftimizin Vietnam'dan evlat edindikleri Lilly adlı bir bebekleri bulunuyor.

6. Avrupa Yakası

Orijinal İsmi: Avrupa Yakası

Süre: 90dk
Tür: Aile , Komedi
Senarist: Gülse Birsel
Yapımı: 2004 - Türkiye

Aslı, 29 buçuk yaşındadır ve henüz evlenmek için uygun erkeği bulamamıştır. Türkiye'nin en havalı, en batılı moda dergisi Avrupa Yakası'nda çalışan Aslı'nın babası, İstanbul'un 70'li 80'li yıllarının muhallebeci kralı olan Tahsin Bey'dir. Otoriter anne baba, kızlarının evlenmesini ölesiye isterken zaman zaman kendilerine uygun damat adayları da bulmaktadırlar. Aslı'nın sürekli didiştiği ağabeyi, sahtekar Volkan'ın hayattaki tek hedefiyse, kaset yapıp Özcan Deniz olmaktır! Bir yanda derginin süslü editörü Fatoş, moda editörü vejetaryen Yaprak, patronun şımarık kızı Selin, ofis boy Şeyhsuvar ve hep birlikte yaşadıkları zengin, afili, şık Nişantaşı hayatı, diğer yanda ailesi arasında kalan Aslı'nın işi zordur. Üstelik ne aşık olduğu erkek, ne de ağabeyi Volkan işini kolaylaştıracağa benzememektedir.

7. The Good Place

8. The Big Bang Theory

En büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaş, güzel bir kızla karşılaşınca ne yaparlar? The Big Bang Theory, işte o karşılaşma anında gerçekleşen büyük patlama ve sonrasını anlatan bir komedi dizisi. Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Üstelik maceralı bir ilişkiden daha yeni sapasağlam ayakta çıkmıştır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir.

9. Brooklyn Nine-Nine

Jake, işinde iyi, yetenekli ve ekibi içinde yakalama oranı en iyi polistir. Ama öteki yandan ciddiyetten yoksun ve sıkı çalışması gerekmemiş biri olarak oldukça da rahat biridir. Ekibe yeni gelen patron, emrindekilerin “rozetin hakkını vermesi” gerektiğini düşünen biri olarak işe koyulur ve Jake’ten başlar. Bu da komik pek çok olayın yaşanmasına sebebiyet verir. Brooklyn 99, New York’lu bir grup dedektifin ekip içi ve suçlularla yaşadığı komik olaylar üstüne kurulu olacak.

10. Curb Your Enthusiasm

Orijinal İsmi: Curb Your Enthusiasm

Tür: Komedi
Yapımı: 2000 - ABD

Dizide, Larry David'in hayatı, arkadaşları ve tamamen yabancılarla girdiği çıkmazlar konu ediniyor.

11. It's Always Sunny In Philadelphia

Büyük egoları ve biraz kibirli tutumları ile dört genç arkadaş Philadelphia'da bir İrlanda barı işletirler.

12. Veep

Politikanın kirli bir oyun olduğu klişesi artık ağızlara sakız olsa da, doğruluğunu hiç yitirmeyen bir tanım. Sıradan insanların ellerini kollarını sallayarak giremediği, bir arkadaşına bakıp çıkamadığı veya istediği zaman bir şeylerin hesabını soramadığı siyaset arenası, kendi içinde kapalı bir kutu olunca, bizler de bu “kirli oyun” yakıştırmasını medyadan yansıyanlar ve toplum olarak başımıza getirilenler üzerinden tasdik ediyoruz. Ama birileri o dipsiz kuyunun içine girseydi de, her şeyin ne büyük bir illüzyon olduğunu bizlere ballandıra ballandıra anlatsaydı fena olmaz mıydı?

13. Party Down

Orijinal İsmi: Party Down

Süre: 30dk
Tür: Komedi
Yapımı: 2009 - ABD

Bir grup oyuncu, sonunda büyük işler kapmak için Los Angeles'a taşınır, ancak bir şekilde catering şirketi olarak çalışmaya başlar.

14. Arrested Development

Orijinal İsmi: Arrested Development

Tür: Komedi
Yönetmen: Joe Russo , Anthony Russo
Yapımı: 2003 - ABD

Bluth Müteahhitlik”de taşlar yerinden oynuyor. Bilindik dizi anlayışına hem kurgusu hem de karakterleriyle yenilikler getiren “Arrested Development”,  iki dijital omuz kamerasıyla çekiliyor ve izleyeni gerçek hayatla olan bağından uzaklaştırmıyor. Emmy ve Altın Küre ödüllü yapım, çökmekte olan bir aile şirketinin bireyleri arasındaki zayıflayan bağları konu ediyor. Ekonomik durumun mecburi değişimiyle zorda kalan karakterler, sosyetik adetler ve burjuva ahlakıyla ayakta kalmaya çabalıyor. Bu trajikomik duruma müdahale etmeye çalışan tek kişi olan esas adam Michael, her bölümün sonunda kendini özür dilerken buluyor... 

15. Abbott Elementary

"Abbott Elementary" dizisi, sadece öğretmeyi sevdikleri için ülkenin en kötü devlet okullarından birinde çalışmak üzere bir araya gelen bir grup öğretmenin hikayesini anlatıyor.