Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

The Lord of the Rings: The Return of the King

Bütün Fragmanlar ►
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.0
/ 10
7754 oy

19 Aralık 2003

AksiyonFantastikSavaş

201 Dak.PT201M

Ayça Bingöl Yekta Kopan Volkan Severcan Engin Alkan Murat Şen

Peter Jackson Fran Walsh Philippa Boyens

11138 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, Orta Dünya’nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor’un yaralı ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. Gandalf’a gereken destek Rohan Kralı Theoden’den gelir. Thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder. İçlerinde saklanan Eowyn ve Merry ile birlikte insanlar, tüm cesaretlerine ve ırklarına olan sonsuz bağlılıklarına rağmen Gondor’u kuşatan düşmanların karşısında güçsüzdür. Çok büyük kayıplar vereceklerini bilseler de insanlar Sauron’un dikkatini başka yöne çekerek Yüzük Taşıyıcısı’nın yolculuğunu tamamlamasını sağlamak için hayatlarının en zor savaşında birbirlerine kenetlenirler.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
kemalyardimsever (Amatör) | 22 Mart 2014, 17:43

Elinizde nakış gibi işlenmiş, dantel gibi örülmüş, milyonlarca hayranı olan fantastik bir roman olduğunu düşünün. Tüm zamanların en iyi fantastik kitabı belkide. Ve bunu, filme ne kadar aktarabileceğinizi de bir düşünün sonra. Kitabın hayranları için bir film yapmaya kalksanız, kitabı okumamışlar için her sinama fuayesinde tanıtım broşürleri bastırmanız ve zaten 3,5 saat olup boyunları kopartan filmi 6 saatlik olarak çekmeniz gerekirdi. kitabı okurken kendini kaybetmiş bir Yüzüklerin Efendisi fanı olarak yine de diyorum, The Return Of The King, gördüğüm en muazzam filmlerden biriydi. Hangi sahne bizi Faramir'in umutsuzca Mordor ordularına saldırırken Pipin'in söylediği şarkıdaki kadar derinden etkilerdi, Eowyn'in dağların kalbine giden Aragorn tarafından reddedildiği yerde hangi mendil ıslanmadan durabilir, Legolas'ın en naif hareketlerle, dev mamutları yıktığı sahnelerde yürü be dememizi kim engelleyebilirdi. Gollumdan korkmak, tiksinmek ve onu anlamak arasında gidip gelen biçare Frodo'nun kocaman açılan mavi gözleri, Sam Wise'ın Frodo'ya bağlılığı, nazgülleri def etmek dışında efendi gibi dövüşen Ak Gandalf'ın sakin sakin ölümün ak kumsallara benzeyişini Pipin'e anlatışı, hele o muazzam inandırıcılığı ile Minas Trithin görünüşü, Gimli'nin kopartan üç parça diyaloğu, Gollum'un bir eroinmandan geri kalmayacak yüzük bağımlılığının resmedilişi, sizi bilmem ama bana yetti de arttı. Evet uzun, çok uzun bir filmdi, hele son on beş sahnede ben bile "bitsin artık, bütün aşkım" şarkısını seslendiriyordum. Amma velakin, gişesi helali hoş olsun, kuşaklar boyu izlenilsin demeden geçemem.

0
+14
AlwaysFun (Star) | 28 Ağustos 2012, 19:37

fantastik film dünyası ikiye ayrılır yüzüklerin efendisi ve diğerleri

0
+11
Tüm yorumlar (2572)
catchmeifyoucan (Amatör) | 22 Nisan 2014, 14:34

kardeşimle her yaz üçlemesini seyrettiğim, dünya sinema tarihinin en iyi fantastik filmi. 11 dalda oscar kazanan, fantastik türde en iyi film oscarını alantek film. olağanüstü bir şaheser.
şiddetle tavsiye ederim, tabi seyretmeyen kaldıysa : 10/10

Cevap Yaz
0
0
mexikali (Amatör) | 19 Nisan 2014, 12:20

efsane

Cevap Yaz
0
0
ArthurBlair (Amatör) | 16 Nisan 2014, 18:20

battle of the pelennor fields der giderim arkadaş

Cevap Yaz
0
0
burakozyakup (Amatör) | 12 Nisan 2014, 22:55

Müthiş bir seri olağanüstü bir film

Cevap Yaz
0
0
batuhanovv (Amatör) | 10 Nisan 2014, 08:01

1-2-3 hepsine ayrı ayrı yorum atmak yerine sonuncusu ve bana göre en güzel bölümü olan Kralın Dönüşü bize o zamanı harika bir şekilde anlatan bir film. Tüm karakterler harika arkası dolu bir senaryosu zamanına göre harika efektler , savaş çığlıkları , müzikler , film içi psikoloji kısacası tüm harika özellikler bu filmde buluşmuş. Ne zaman görsem hiç sıkılmadan tekrar tekrar izlerim :) 10 / 10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz