Iron Man

Iron Man (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3
/ 10
3371 oy

02 Mayıs 2008

2008 - ABD

Bilim KurguAksiyonMacera

126 Dak.PT126M

Paul Bettany Will Lyman

Stan Lee Matt Holloway Mark Fergus Hawk Ostby Art Marcum

Iron Man 1

4274 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

“Iron Man – Demir Adam” karakterinin, çizgi roman tutkunlarıyla ilk tanışması 1962 yılında oldu. Kısa sürede geniş kitlelerin severek okuduğu çizgi romana dönüşen “Iron Man – Demir Adam”da Çin ordusu için silah yaratmak zorunda bırakılan milyoner sanayici Tony Stark, istemeden yaptığı bu çalışma sırasında kendisi için de gizlice zırh üretiyordu. Böylece Çinliler’in kontrolünden çıkarak onları durdurabileceğine inanıyordu. Çin’den kaçıp ABD’ye geri döndüğünde tehlikeli bir komplonun varlığını keşfedince durdurabilmek için de Demir Adam’a dönüşüyordu. Demir Adam’ın çok ünlü bir de düşmanı vardır. Kısaca M.O.D.O.K. adıyla bilinen bu düşman, sadece öldürmek için dizayn edilmiş beyinsel bir organizmadır. Sallanan sandalyesinde oturan kocaman kafalı bir yaratıktır. Ancak yönetmen Jon Favreau’nun Myspace sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Soğuk Savaş dönemini çağrıştırdığı için filmde M.O.D.O.K.’a yer verilmeyecek. Demir Adam’ın düşmanı olarak Mandarin Çinli’si yer alacak.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
BicapsFilm (Profesyonel) | 05 Ağustos 2013, 18:54

Tony Stark, hem bir mühendislik dahisi hem de tam bir playboydur. Kendi ülkesinde teknoloji harikası füzeler ve silahlar üretmektedir. Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşer ve yaralanır. Onu kaçıranlar, kendileri için bir füze yapmasını isterler. Tony ise bunun yerine zırhlı bir giysi yapar. Bunu yapmaktaki amacı zekasını kullanarak farklı bir kurtuluş yöntemini planlamaktır. Boş zamanlarını kadınlarına ayıran Tony’nin hayatı artık tamamen farklı bir şekle bürünmüştür. Onun bununla nasıl baş edeceği ise esas konudur. IMDb PUANI:7,9

0
+7
scarlettj (Efsane) | 26 Ağustos 2012, 11:12

BARIŞ VARSA BİRİNİN DAHA BÜYÜK SİLAHI VAR DEMEKTİR... Silah endüstrisi patronu Tony Stark yüksek teknoloji içeren ürünler üreten bir mucittir. Boş zamanlarında ise iflah olmayan bir çapkın. Teröristler tarafından kaçırılması sonucunda kalbine isabet eden şarapnel nedeni ile kendisine bir zırh üretmek zorunda kalır. Teröristlerin elinden kaçması sonrasında yaşamını sorgulayarak; bir iç hesaplaşma içerisine girer. ZARAR GÖRMELERİNE SEBEP OLDUĞUM İNSANLARI KURTARMAK İSYİYORUM. Yok edici aletler üretmek yerine ; dünyaya faydalı şeyler yapmaya karar verir. Silah üretimini durdurmaya karar verir. Bu uğurda ileri teknoloji ürünü zırhını geliştirerek kötülüklere karşı savaşacaktır. Açıkçası sıcak uyumlu oyunculuklar ve senaryoya sahip. Farklı bir senaryo ve inceden inceye verilen barış mesajları filmin olumlu tarafları. Filmin beğenilmesi sonrasında zaten devam filmi de çekildi. Bilimkurgu / macera türü film severlere tavsiye ederim . 7/10..iyi seyirler dilerim…

0
+6
Tüm yorumlar (1249)
gereniiimoo (Figuran) | 21 Nisan 2014, 09:41

I am Iron Man!!!

Cevap Yaz
0
0
demilv (Dublör) | 12 Nisan 2014, 14:06

harika harika harika! bu adamı seviyorum sadece bu serisi değil diger filmleride mükemmel.tek tavsiyem izleyin!

Cevap Yaz
0
0
egeedipkurt (Dublör) | 27 Mart 2014, 23:01

serinin bu filmi gerçekten çok kaliteliydi tek bunu izleseniz yeter 2,3 filmler başarısız 10 üzeri 7,5 pun

Cevap Yaz
0
0
TwoSteps (Star) | 24 Mart 2014, 23:47

Güzel bir bilim kurgu filmiydi. Senaryosu da çok sürükleyiciydi. Kurgu ve müziklerini de çok beğendim. Robert Downey in espirileri, az da olsa sıkılmaya başladığınız durgun sahneleri zevkli hale getiriyor. Düşünülen teknoloji gerçekten de inanılmazdı. Aksiyon sahneleri ve efektler de çok kaliteliydi. Film klasik süper kahraman filmleri gibi görünüyor ama filmin espiri anlayışı çok iyiydi. Robert Downey jr. in çılgın tavırları ve şaşırtıcı replikleri filme ayrı bir hava katmış. Filmle bütünleşmiş diyebilirim. Oyunculuklar da kusursuzdu. İzlediğim en iyi Bilim Kurgu filmlerinden biri. Tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
emila (Profesyonel) | 11 Şubat 2014, 00:17

İron man farklı bir süperkahraman.İlk izlediğinizde bu nasıl bir süperkahraman diyorsunuz ve izledikçe ona alışıyorsunuz.Diğerlerinin aksine konuşkan ve kibirli bir karakter.Filme bağlayan ve diğerlerinden ayırt eden özelliği bu oluyor.robert downey ile bütünleşince ortaya doğal bir karakter çıkıyor.3.filme doğru karakterinde bazı değişimler göze çarpsa da karakter kendini sevdirmeyi başarıyor.Bana göre tipik amerikan övgüsü içeren filmlerden biri izlediklerim filmlerin içinde en gözüme batan bu film oldu.Bunun film yorumunda olmaması gerektiğini düşünsem de söylemeden edemedim.Bu konudan rahatsız olacak insanların izlemesi tavsiye edilir.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz