70. BAFTA Ödülleri - En Çok Adaylık Alan Filmler

12 Şubat 2017'de dağıtılacak BAFTA Ödülleri'ne en çok adaylık kazanan filmler...

1. Aşıklar Şehri (La La Land)

Altın Küre'den 7 ödülle ayrılan Aşıklar Şehri, BAFTA'nın da en iddialı filmi olduğunu 11 adaylık alarak kanıtladı. Türkiye'de 30 Aralık'ta gösterime girmişti.

2. Gece Hayvanları (Nocturnal Animals)

Amy Adams ve Jake Gyllenhaal'ın başrollerinde yıldızlaştığı gerilim filmi Gece Hayvanları, BAFTA'da 9 ödül için yarışacak. Türkiye'de 9 Aralık'ta gösterime girmişti.

3. Geliş (Arrival)

Amy Adams'ın başrol olduğu bir diğer film, Denis Villeneuve'ün Geliş filmi, Gece Hayvanları gibi 9 dalda aday gösterildi. Türkiye'de 11 Kasım'da gösterime girmişti.

4. Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)

2016'nın en dikkat çeken dramlarından olan Yaşamın Kıyısında, En İyi Film, En İyi Senaryo gibi dalların da arasında yer aldığı 6 adaylığın sahibi oldu. Türkiye'de 3 Şubat'ta gösterime girmesi bekleniyor.

5. Ben, Daniel Blake (I, Daniel Blake)

2016'nın Altın Palmiyeli yapımı, Ken Loach'un en yeni filmi "Ben, Daniel Blake", 5 dalda BAFTA'ya aday gösterildi. Türkiye'de 30 Aralık'ta gösterime girmişti.

6. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Harry Potter serisinin öncesindeki olayları anlatan yepyeni JK Rowling uyarlaması, çoğunluğu teknik dallar olmak üzere 5 BAFTA adaylığı aldı. Türkiye'de 18 Kasım'da gösterime girmişti.

7. Lion

Geçmişinin peşinde doğduğu topraklara yolculuğa çıkan bir gencin dokunaklı hikayesi Lion, 5 dalda adaylık kazanan filmlerden bir diğeri. Türkiye'de 3 Şubat'ta gösterime girecek.

8. Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

Pasifist bir askerin 2. Dünya Savaşı'ndaki etkileyici hikayesi, Mel Gibson'ın yönettiği Savaş Vadisi 5 BAFTA adaylığı elde eden filmlerden bir başkası. Türkiye'de 25 Kasım'da gösterime girmişti.

9. Ay Işığı (Moonlight)

Altın Küre'de Dram türünde En İyi Film ödülünü kazanan Ay Işığı, BAFTA'da En İyi Film ile birlikte 4 dalda aday gösterildi. Türkiye'de 17 Şubat'ta gösterime girecek.

10. Florence (Florence Foster Jenkins)

Meryl Streep'in bir kez daha kendine hayran bıraktığı Florence filmi, tıpkı Altın Küre gibi BAFTA'da da 4 adaylık aldı. Türkiye'de 23 Aralık'ta gösterime girmişti.