Gülmekten Öleceğiniz 10 Film

Çene kaslarınıza hakim olamayacağıız, karnınıza ağrılar giremsine neden olacak, IMDB puanlarına göre seçilmiş en iyi komedi filmleri bu listede!

1. Anlat Bakalım (1999)

Robert De Niro'yu panik atak hastası Paul Viti olarak izlediğimiz filmde, olmadık zamanlarda ağlama krizlerine girerek zor anlar anlar yaşamaktadır. Bir gün yaşadığı trafikte psikiyatr olan Ben Sobel'ın (Billy Crystal) arabasına çarpar ve işte iyi olacak hastanın ayağına doktor gelmiştir bile!

2. Felekten Bir Gece (2009)

Komedi filmlerinin en bilindikleri arasına girmiş, vizyona girdiği günden itibaren büyük beğeni toplayan 2009 yapımı filmin ikinci filmi 2011'de üçüncü filmi ise 2013 yılında vizyona girmişti. Komedi filmi izlemeyi seviyorsanız ve halan Felekten Bir Gece serisini izlemediyseniz, hiç durmayın!

3. Uçak (1980)

3 usta yönetmen David Zucker,  Jim Abrahams,  Jerry Zucker 'ın elinden geçen film, felaket filmlerinin parodisi olan Uçak'ta 2. DÜnya Savaşı pilotlarından Ted Striker travmatik kişiliği ve alkollik olmasına rağmen besin zehirlenesi geçirerek uçağı kullanamayınca kokpite geçiyor ve bunun üzerine kahkaha dolu olaylar başlar.

4. Bu Nasıl Aile! (2013)

Jennifer Aniston, Emma Roberts, Ed Helms gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 2013 ABD yapımı filmde, David'in macerası aynı yerde yaşadığı gençlere yardım etmeye çalıştığında hiçbir iyiliğin cezasız kalmayacağını anlamasıyla başlıyor. 

5. Zombilerin Şafağı (2004)

 Edgar Wright'ın yönettiği ve Simon Pegg Edgar Wright ikilisinin senaristliğini üstlendiği Zombilerin Şafağı, genelde korku filmlerinde kullanılan zombiler bu filmde tam tersi bir durumda konu alınmış. Komedi türünde zombi filmi olur mu  diyenleri buraya alalım!

6. Büyük Budapeşte Oteli (2014)

Wes Anderson'ın ynetmen ve senaristliğini yaptığı film, özgün, akıcı senaryosu ve geniş, usta kadrosuyla adeta içine çekiyor ve gülmekten karnınıza ağrılara girebileceğini söyleyebiliriz. İki savaş arasındaki dönemde ünlü bir Avrupa otelinde kapı görevlisi olarak çalışan Gustave H ile lobi görevlisi Mustafa’nın arkadaşlık hikayesine odaklanıyor. 

7. Cazcı Kardeşler (1980)

Jake Blues, hapisten çıktıktan sonra kardeşi Elwood'la birlikte rahibeler tarafından bakıldıkları eski evlerine giderler. Kilisenin desteğini çekmek üzere olduğunu ve bu yeri eğitim için satacaklarını öğrenen kardeşler, tek kurtuluşun 11 gün içinde 5000 $'lık bir ödeme yapmak olduğunu öğrenirler.

8. Büyük Lebowski (1998)

Dude lakabıyla anılan Jeffrey Lebowski, iki gagnsterin evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan halısına işemelerine içerleyen Dude, bunun üzerine komik maceraları başlar.

9. Bugün Aslında Dündü (1993)

Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile birlikte Pennsylvania'daki Punxsutawney kasabasına geleneksel Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için gönderilir. O gün, belki de Phil'in hayatının en kötü günüdür, ama bundan beteri de vardır: Phil'in karabasanı, her gün tekrarlanır. Artık her gün, onun için Groundhog Day yeniden yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. 

10. Genç Çıraklar (2013)

Billy ve Nick bir şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmakta zorlanan iki pazarlama elemanıdır. Nihayetinde beklenen olur ve işlerinden kovulurlar. İşsizlik sorunuyla baş etmeye çalışan ikili, bir plan yaparak medya devi Google´ın stajyerlik pozisyonlarına başvuruda bulunurlar. Mülakata ve eğitim programına yoğun bir başvuru olmaktadır ve başvurada bulunanların küçük bir kısmı, sadece bu konuda çok zeki olanlar kabul edilmektedir. Başvurada bulunanlarla karşı karşıya gelen ikili, eğitim programındaki herkesin yarı yaşlarındaki gençler olduğunu ve hepsinin alanında uzman olduğunu fark eder. Kendi farklarını ve tecrübelerini kanıtlamaya çalışırlar ve kıyasıya bir rekabet başlar. Dahası Billy ve Nick bu süreçte birbirleriyle de rekabet etmek zorunda kalır.