Unutulmaz 10 Film Hatası

Unutulmaz film hatalarından 10'unu sizler için listeledik!

Film çekmek, sürecine çoğunlukla yüzlerce insanın dahil olduğu meşakkatli bir iş. Başından sonuna düşünecek ve dikkat edecek çok şey var. Tüm bu detaylarla ilgilenecek işinin ehli pek çok kişi olsa da zaman zaman gözden kaçan şaşırtıcı hatalar olabiliyor. Ya da oyuncular ana kendilerini çok kaptırınca beklenmedik sahneler ortaya çıkabiliyor.

Bu listemizde de unutulmaz film hatalarından 10 tanesini derledik.

Keyifli okumalar!

1. “Batman Returns” (1992) - Kaybolan Göz Makyajı

“Batman Returns” (1992) - Kaybolan Göz Makyajı

Tim Burton'ın 1989 yapımı "Batman Returns" filminde, karaktere hayat veren Michael Keaton'ın kostümlüyken gözlerinin çevresinin makyajlı olduğunu görüyorduk. Ne yazık ki, maskesi çıktığında yönetmen anlaşılmaz bir şekilde Keaton'ın makyajını kaldırmayı ve bir süreklilik hatası yaratmayı seçti. Bu nedenle Robert Pattinson'ın gözleri siyah farla çerçevelenmiş Batman'in doğru bir tasvir olduğunu söyleyebiliriz.

2. “Blade Runner 2049” (2017) - Sahte Dövüş, Gerçek Yumruk

“Blade Runner 2049” (2017) - Sahte Dövüş, Gerçek Yumruk

Harrison Ford, “Blade Runner 2049”da, rol arkadaşı Ryan Gosling'in çenesine yanlışlıkla vurduğunda filme şaşırtıcı bir gerçekçilik getirdi. Ford, setteki flaş ışıklarının dövüş koreografisini yanlış değerlendirmesine ve sahne partnerine yanlışlıkla vurmasına neden olduğunu açıklamadan önce "senaryoyu yanlış okuduğunu" söyleyerek minik kaza ile ilgili şaka yapmıştı.

3. “Django Unchained” (2012) - El Yaralanması

“Django Unchained” (2012) - El Yaralanması

Quentin Tarantino'nun “Django Unchained” filminde Leonard DiCaprio'nun, Kerry Washington'ın canlandırdığı köleleştirilmiş bir kadını öldürmekle tehdit ettiği sahneyi unutmak mümkün değil. DiCaprio, bu etkilyeici sahneyi çekerken kendini yaraladı: elini kırık bir camla kesti ve ardından yine de karakterinin monologuna devam etti. Yaşananı komik bir şekilde "eğlenceli" olarak tanımlayan DiCaprio'nun çekimler sırasında gerçek kanını Washington'a bulaştırıp bulaştırmadığı konusunda bazı tartışmalar var. Washington, deneyim hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

4. “Gladiator” (2000) - Görünür Set Ekipmanı

“Gladiator” (2000) - Görünür Set Ekipmanı

Ridley Scott'ın 2000 yılında En İyi Film Oscar'ını kazanan “Gladiator” şüphesiz sinema tarihinin unutulmazlarından. Fakat onun bile bazı teknik hataları olabiliyor, bunlardan en göze çarpanı, devrilmiş bir atlı arabada modern set ekipmanı görünmesi.

5. “Pretty Woman” (1990) - Kruvasan/Krep Değişimi

“Pretty Woman” (1990) - Kruvasan/Krep Değişimi

Julia Roberts'ın canlandırdığı Vivian Ward ile tanıştıktan sonraki sabah, Edward Lewis (Richard Greer) otel odasına ağız sulandıran bir kahvaltı sipariş eder. Roberts'ın "Sadece 11. sınıfı bitirdim" ve "Aileniz oldukça gururlu olmalı, ha?" replikleri arasında ne yediğine dikkat edin. Bir anda elinde kruvasan yerine krep görüyoruz.

6. “Teenage Mutant Ninja Turtles” (1990) - Kaplumbağa Kostümündeki Yüz

“Teenage Mutant Ninja Turtles” (1990) - Kaplumbağa Kostümündeki Yüz

Jim Henson'ın 1990 yapımı “Teenage Mutant Ninja Turtles” filmindeki yaratık kostümleri genellikle çok başarılıdır ve sanatçının 53 yaşında zamansız ölümünden önceki son film çalışmalarından biridir. Ancak kült favori bir dizi hata içeriyor. Bunların en ürkütücüsü, Donatello'nun ağzının içinden görünen oyuncunun parıldayan dişleri ve gözleri.

7. “The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring” (2001) - Shire'daki Araba

“The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring” (2001) - Shire'daki Araba

Motorlu bir araç, ilk “Yüzüklerin Efendisi” filmindeki olayları büyük ölçüde hızlandırabilirdi ve bu komik hata sayesinde söyleyebiliyoruz ki bu teknoloji evrende mevcuttu. Sam (Sean Astin) ve Frodo (Elijah Wood) bir tarlada korkulukla yürüdükleri sahnede arka planda bir arabanın ilerlediğini görebilirsiniz.

8. “American Sniper” (2014) - Sahte Bebek

“American Sniper” (2014) - Sahte Bebek

Clint Eastwood'un 2014 yapımı “American Sniper” filminde oldukça başarısız bir sahte bebek görüyoruz. Bradley Cooper, çok açık bir şekilde bir plastik olan yeni doğmuş bebeğini kucaklayıp severken karşımıza çıkıyor.

9. “Avengers: Endgame” - Ant-Man(ler)

“Avengers: Endgame” - Ant-Man(ler)

Marvel Sinematik Evreni'nin 3. fazı, “Avengers: Endgame”in büyük final savaşı ile sona erdi. Fakat, tüm bu heyecan içinde, yönetmenler Anthony ve Joe Russo bir mantık hatasını gözden kaçırdılar.

Arka planda devasa bir Ant-Man, Thanos'un uzaylı ordusunu parçalarken normal boyutta bir Scott Lang ve Hope van Dyne (Evangeline Lilly) aynı anda aksiyonun ortasında bir minibüse bağlantı kurmaya çalışıyor. Tabii bu sahneyi açıklayan bazı hayran teorileri olsa da buradan bakınca kesinlikle bir hata gibi görünüyor.

10. “Quantum of Solace” (2008) - Havayı Süpüren Figüran

“Quantum of Solace” (2008) - Havayı Süpüren Figüran

Daniel Craig'in James Bond olarak ikinci kez karşımıza çıktığı filmde hayal kırıklığı yaratan pek çok şey olabilir ama kimse motosiklet üzerinde Bond'u gördüğümüz sahnenin arka planında havayı süpüren figüranı geçemez. Sahneyi dikkatli izlerseniz süpürgenin hiç yere değmediğini görebilirsiniz.