Sinemalar.com
2019-03-08T10:07:09+03:00 2019-02-24T17:17:23+03:00

Tüm Dünyada Ses Getirmiş Filmler Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Dünden bugüne bütün dünyada ses getirmiş filmler hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Evde Tek Başına, Terminatör, Titanik ve çok daha fazlası hakkında bilinmeyen gerçekler bu listede…

1. Evde Tek Başına

Evde Tek Başına filminde, Buzz'ın kız arkadaşını canlandıran oyuncu aslında bir kız değil, peruk takmış bir erkekti. Bunun sebebi ise yönetmen Chris Columbus'un, filmde geçen durumun bir kıza karşı çok kaba olacağını düşünmüş olmasıydı.

 

 

2. Terminatör

Terminatör karakterini canlandırması için ilk başta O.J. Simpson düşünülmüştü. Fakat filmin senaristi ve yönetmeni James Cameron'a göre Simpson, insan-robot karışımı bir katil olmak için ''fazla iyi'' ve “dikkat çekici”  görünüyordu.

4. Batman Dönüyor

Michelle Pfeiffer’ın 1992 yapımı Batman Dönüyor filminde giydiği Kedi Kadın kostümü, vakumlu lateksten yapılmıştır. O kadar dar bir kostümdür ki Pfeiffer, bayılmamak için ara ara kostümü çıkarıp dinlenmek zorunda kalmıştır. Ayrıca yine kostümden dolayı kendi sesini bile duyamadığından, çok yüksek sesle konuştuğunda ona yönetmen Tim Burton yardımcı olmuştur.

5. İskoçyalı

1986 yapımı fantastik film İskoçyalı (Highlander)'da kılıçlardan kıvılcım çıkması için otomobil aküsü kullanılmıştır.

7. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli filminin orijinal hikayesinde yer alan Red karakteri normalde kızıl saçlı bir İrlandalı'dır. Bu yüzden filmde Red, İrlandalı olduğunu ama hiç siyahi İrlandalı'ya rastlamadığını söyler ve orijinal hikayeye atıfta bulunur.

Görüşleriniz