Ailecek Keyifle İzleyebileceğiniz Macera Filmleri!

Bu akşam ailemle ne izlesem diye düşünmeyin dize sizin için harika macera filmleri seçtik!

Ailecek izlenecek filmlerde en önemli nokta hem çocukların hem de büyüklerin keyif alabileceği içerikler bulmak. Tabii ki sevdiklerimizin hatrına onların sevdikleri filmleri birlikte izlesek de, ailedeki herkese hitap eden filmler izlemek gibisi var mı? Sinemalar ekibi olarak bu önemli konuyu görev edinip sizler için en uygun içerikleri seçtik. Romantik filmler, korku filmleri veya animasyonlar bazen daha dar bir kitleye hitap edebiliyorken, aile filmleri ve macera filmleri bir araya gelince ortaya mükemmel bir tarifin çıkacağını düşündük!

Karşınızda ailecek keyifle izleyebileceğiniz macera filmleri!

1. Çılgın Çocuklar

Orijinal İsmi: Spy Kids

Süre: 88dk
Tür: Aile , Aksiyon , Komedi , Macera
Yönetmen: Robert Rodriguez
Senarist: Robert Rodriguez
Yapımı: 2001 - ABD

Küçük Carmen ve Juni Cortez kardeşler, hikayedeki ajanların anne ve babaları olduğunun farkında bile değillerdir. Fakat ailesinin ajan olmak için yeterince 'cool' olmadıklarını söyleyen Carmen ve kardeşi Juni'nin gerçeği öğrenmeleri uzun sürmez. Gerçekte Ingrid ve Gregorio Cortez dünyanın en zorlu iki ajanıdır ve şimdi yeni bir tehditle karşı karşıya kalan dünyayı kurtarmak için yeniden göreve çağrılmışlardır. Gregorio ve Ingrid için eski günlere geri dönmenin ve çocuklarına büyük bir gerçeği anlatmanın zamanı gelmiştir.

2. Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı

Orijinal İsmi: The Secret Life Of Walter Mitty

Süre: 114dk
Tür: Dram , Fantastik , Komedi , Macera
Yönetmen: Ben Stiller
Yapımı: 2013 - ABD , İngiltere

Ben Stiller’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünde yer aldığı Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı filminde; herkesin iyi hissetmesi için gereken potansiyelin içinde bir yerlerde gizlendiği anlatılıyor. Büyük bir derginin fotoğraf negatif bölümünde çalışan Walter (Stiller), sessiz sakin hayatına devam etmektedir. Dergide yeni işe başlamış Cheryl'dan (Kristen Wiig) hoşlansa da ona bunu bir türlü söyleyememektedir. Bir yandan da kendini sürekli komik ve şok eden gerçek üstü hayallerin ana kahramanı olarak görmektedir. Günün birinde dergi el değiştirir ve basılı bölümün kapanacağı duyurulur. Dergi son bir veda sayısı çıkaracaktır, bu nedenle dergiye uzun yıllardır fotoğraflarıyla destek veren Sean O'Connell (Sean Penn) çok özel bir son çalışma gönderir. Ancak çalışmasının en önemli parçası olan 25. kare kayıptır ve Walter bu kareyi bulabilmek için çok kısıtlı bir zamana sahiptir. Walter Mitty, yalnızca hayallerinde gördüğü bu maceraya gerçek hayatta da atılmak zorundadır.

3. Shazam!

Orijinal İsmi: Shazam!

Süre: 132dk
Yönetmen: David F. Sandberg
Yapımı: 2019 - ABD

14 yaşındaki Billy Batson (Asher Angel) birçok koruyucu ailenin yanından kaçmış kimsesiz bir çocuktur. Kendisini yanına alan son ailede başka kimsesiz çocuklarla bir araya gelir, en yakın arkadaşı ise engelli Freddy'dir (Jack Dylan Grazer). Bir gün metroda yolculuk ederken karşısına çıkan antik çağlardan kalma büyücü, Billy'e adını söylediği anda yetişkin bir süper kahramana dönüşme gücü verir. Shazam (Zachary Levi) olarak güçlerini keşfetmeye çalışan Billy, bir yandan da kötü kalpli Dr. Thaddeus Sivana'yı (Mark Strong) durdurmakla uğraşacaktır.

4. Define Avcıları

Orijinal İsmi: The Goonies

Süre: 114dk
Tür: Aile , Komedi , Macera
Yönetmen: Richard Donner
Senarist: Chris Columbus
Yapımı: 1985 - ABD

ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan 'Tek Göz Willie'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukları sırasında sayısız korsan tuzaklarının yanısıra, polisin aradığı 'aile çetesi' Fratelli'lerle de mücadele etmek zorunda kalan çocukların umudu bulacakları korsan hazinesinin yardımı ile evlerini ve mahallelerini golf sahası olmaktan kurtarmaktı

5. Maskeli Kahraman Zorro

Orijinal İsmi: The Mask Of Zorro

Süre: 136dk
Tür: Aksiyon , Macera
Yönetmen: Martin Campbell
Yapımı: 1998 - Almanya , ABD , Meksika

Don Diego Dela Vega nın California da efsanevi ve romantik bir kahraman Zorro olarak, İspanyol zulmüne karşı savaşmaya başladıktan bu yana tam yirmi yıl geçmiştir. Yıllarını hapiste geçiren Don Diego, güçlü İspanyol Vali Don Rafael Montero yu durdurabilmek için bir çare bulmak zorundadır. Aklına gelen ilk çözüm ise gerçekten mükemmeldir. Kendine bir halef bulacak ve onu yeni Zorro olarak yetiştirerek İspanyolların belası haline getirecektir. Bu amaçla işe koyulan Don Diego belalı bir geçmişe sahip olan haydut Alejandro Murieta yı bulur. Genç adamı adeta yeniden yaratan Don Diego, ezeli rakibi Don Montero ya unutamayacağı bir ders vermek amacındadır.

6. Köpekbalığı Ve Volkan Kızın Maceraları

Orijinal İsmi: The Adventures Of Sharkboy And Lavagirl 3-d

Süre: 92dk
Tür: Bilim Kurgu , Aile , Macera
Yönetmen: Robert Rodriguez
Yapımı: 2004 - ABD

The Adventures Of Sharkboy and Lavagirl, Hollywood'un favori isimlerinden David Arquette, Kristin Davis ve George Lopez'in rol aldığı dur durak bilmeyen bir eğlence! Herkes Max'in çılgınca bir hayal gücüne sahip olduğunu bilirdi. Ama kimse onun en çılgın yaratımının gerçek olduğunu bilmiyordu. Uyanık, büyük, beyaz köpekbalıkları tarafından büyütülen bir erkek çocuk ve volkan gücüne sahip bir kız çocuğu! Buna kim inanabilirdi ki? Bu iki küçük aksiyon ustası Max'e, sıradan bir çocuğun bile sıra dışı olmak için her şeye sahip olduğunu göstereceklerr! Gözlerinizi yuvalardan oynatacak özel efektlerle dolu bu eğlenceli filmde, en küçük hayalcilerin bile en büyük kahramanlara dönüşebileceğini göreceksiniz.

7. Scooby Doo 2: Canavarlar Kaçtı

Orijinal İsmi: Scooby Doo 2: Monsters Unleashed

Süre: 93dk
Yönetmen: Raja Gosnell
Yapımı: 2004 - ABD

Sevimli Köpek Scooby ile eğlence devam ediyor. Televizyonların yıllardır en sevilen animasyon dizisinden sinemaya uyarlanan film, ilk yapımın büyük gişe başarısından sonra yeniden sevimli kahramanların macerasını anlatıyor. Scooby-Doo 2: Canavarlar Kaçtı'da Sırlar Şirketi'nin sevimli üyesi köpek Scooby, takımın diğer üyeleri; Shaggy (Matthew Lillard), Fred (Freddie Prinze Jr.), Daphne (Sarah Michelle Gellar) ve Velma (Linda Cardellini) ile yeni bir sırrı çözmek için tekrar birarada karşımıza geliyorlar. Ancak bu sefer onları çok zorlayan bir TV muhabiri olan Heather Jasper-Howe (Alicia Silverstone) takımın daha fazla güçlükle karşılaşmasına neden oluyor.

8. Spiderwick Günceleri

Orijinal İsmi: The Spiderwick Chronicles

Süre: 96dk
Tür: Aile , Dram , Fantastik , Macera
Yönetmen: Mark Waters
Yapımı: 2008 - ABD

İkiz kardeşler Jared ve Simon ile onların ablaları Mallory , New England'daki Spiderwick kasabasına taşınırlar. Ancak kasaba onların hayalindeki gibi değildir: Oldukça köhne ve eskimiş bir yerleşim merkezi olan ve burada sıkılacaklarını düşünen kardeşler, bir süre sonra çevrelerinin perilerle kaplı olduğunu keşfederler. Ancak perilerin dışındaki birçok fantastik kahraman da yaşamlarına girecektir.

9. Terabithia Köprüsü

Orijinal İsmi: Bridge to Terabithia

Süre: 96dk
Tür: Aile , Dram , Macera
Yönetmen: Gabor Csupo
Yapımı: 2007 - ABD

Terabithia Köprüsü, Jess adındaki bir çocuğun sihirli hikayesini anlatıyor. Jess'in hayatı, Leslie adlı bir çocuğun aynı okula gelmesiyle değişir. Leslie'nin gelmesiyle yaşamında yeni bir dönem açılan Jess kısas sürede Leslie ile arkadaş olmayı başarır. İki çocuk, evlerinin arkasında bulunan ormanlıkta Terabithia adında devlerden, cücelerden ve sayısız efsanaevi yaratıklardan oluşan hayali bir krallık yaratırlar. Bu hayali krallık onlara gerçek dünyada zorluklarla nasıl savaşmaları gerektiğini öğretecektir.

10. Prenses Gelin

Orijinal İsmi: The Princess Bride

Süre: 99dk
Yönetmen: Rob Reiner
Senarist: William Goldman
Yapımı: 1987 - ABD

William Goldman'ın romanından sinemaya uyarlanan film, bir kahraman tarafından kurtarılan güzel prensesin fantastik hikáyesini konu alıyor. Filmde imkansız bir aşkın öyküsü büyükbaba tarafından torununa anlatılıyor. Birçok festivalden ödüllerle dönen film, Willy De Ville'ın imzasını taşıyan 'Storybook Love' adlı şarkıyla ‘‘En İyi Film Müziği’’ dalında Oscar'a aday gösterildi.