Ulusal Kanallardaki Yaz Sezonu Dizileri!

Ulusal kanallarda yaz sezonu açıldı!

Kanal D, Show TV, Fox TV, TRT1 ve ATV yaz sezonunu açtı ve yep yeni dizilerle seyriciyi karşılıyor. Kerem BürsinHafsanur SancaktutanDamla SönmezSerkan Altunorak ve Şebnem Bozoklu gibi pek çok yıldız ismin ekranlarda olacağı yaz sezonundaki yeni dizileri sizler için derledik.

Keyifli seyirler!

1. Maviye Sürgün

Show TV

Yayın günü: Pazartesi

Uğradığı soruşturma sonrasında geçici süre açığa alınan başarılı SAT komandosu Ali (Caner Cindoruk), eşi Ayda’nın talihsiz ve ölümcül hastalık haberi ile çocuklarını ve eşini de yanına alarak; Çamlıkıyı’da butik otel işleten kayınpederi Salih’in (Hakan Salınmış) yanına taşınır. Taşınmadan kısa bir süre sonra Ayda’nın vefatı ile tüm aile derin bir yasa boğulur. Henüz acıları çok tazeyken bir gece denize açılan Ali, ufukta sürüklenen bir botu fark eder ve fırtınaya aldırmadan içindeki kadını kurtarır. Kurtardığı gizemli kadının adı Defne’dir (Damla Sönmez). Ali, yaşadığı kaza ile geçici hafıza kaybına uğrayan ve başına gelenleri hatırlamayan Defne’yi tanrı misafiri olarak otele getirir. Parça parça hafızası yerine gelen Defne gerçek anlamda bir dolandırıcıdır. Geçmişinde bıraktığını sandığı Ozan (Serkan Altunorak) ile hiç beklenmedik bir şekilde bu kasabada burun buruna gelen Defne’nin kendi için bir çıkış̧ yolu aramaktan başka bir seçeneği yoktur.

2. Üvey Anne

ATV

Yayın günü: Pazartesi

Dizi, alıştığımız yaz dizilerinden farklı olarak dramatik tasarımı ile bir babanın çocuklarına olan bağlılığının duygu dolu hikâyesini seyirci ile buluşturacak.

3. Dönence

Kanal D

Yayın günü: Salı

Gece'nin (Sümeyye Aydoğan), Gülce (Ülkü Hilal Çiftçi) adında asperger sendromlu bir kardeşi vardır. Kardeşinin eğitimi için İstanbul’dan taşınması Gece’nin bütün hayatını değiştirecektir.

4. Benim Güzel Ailem

TRT1

Yayın günü: Perşembe

İstanbul’un tarihi semtlerinden birindeki müstakil evlerinde yaşayan Akyol ailesinin ebeveynleri Canan (Seray Gözler) ve Rasim (Erdal Özyağcılar) ile çocuklarının etrafında gelişen hikayeleri konu alıyor.

5. Ya Çok Seversen

Kanal D

Yayın günü: Perşembe

Ateş (Kerem Bürsin), annesi öldükten sonra küçük yaşta yatılı okula gönderilir. Bir daha aile evine dönmeyen Ateş, yurt dışında kendi ayakları üzerinde durduğu bir hayat kurar ve kolay kolay kimseye güvenmez. Bir gün Ateş'in yolu gerçek ailesini hiç tanımamış, insanları kandırarak para kazanan Leyla (Hafsanur Sancaktutan) ile kesişir. 

6. Kendi Düşen Ağlamaz

TRT1

Yayın günü: Perşembe

Alize (Eylül Tumbar) daha doğduğu ilk gün annesini kaybetmiştir. Babasının (Hakan Yılmaz) yıllarca şımartarak büyüttüğü Alize son derece güzel bir genç kızdır fakat bir o kadar da bencildir. Babasının yeniden evlenme kararı alması ile deliye dönen Alize intikam almak ister. Babasının evlenmesini engellemek için, onun karşı çıkacağı biriyle gerçek olmayan bir evlilik yapma planı kurar. Fakat işler hiç beklenmedik şekilde ilerler.

7. Hayatımın Neşesi

TRT1

Yayın günü: Cuma

Yarım bıraktığı tıp fakültesine yıllar sonra geri dönen evli ve çocuklu Neşe’nin (Şebnem Bozoklu) renkli hikâyesini ekrana taşıyacak.

8. Kısmet

Fox TV

Yayın günü: Cuma

Mahallenin gözbebeği Avukat Doğan (Cem Gelinoğlu) ile güzeller güzeli komşusu Melike’nin (Özge Özacar) 5 yaşından beri nasıl olup da kavuşamadıklarının hikayesi...  Bazen kavuşmak için iki tarafın da çok sevmesi yeterli olmaz ama ayrılmak da "Kısmet" değildir.

9. Vermem Seni Ellere

ATV

Yayın günü: Pazar

Dizi; dağların, derelerin ve yaylaların özgür kızı Zeliş'in (Buse Meral) ve macera meraklısı Mehmet'in (Emre Bey) hikâyesini konu alıyor.

10. Yaz Şarkısı

Fox TV

Yayın günü: Pazar

Okumak için geldiği İstanbul’da babasının hayaline tutunan ve o hayali gerçekleştirmeye çalışan Yaz’ın (Berfin Nilsu Aktaş) hikayesini konu alıyor.

11. Ruhun Duymaz

Süre: 120dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Aytaç Çiçek
Senarist: Ayşe Kutlu
Yapımı: 2023 - Türkiye

Fox TV

Yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Dizide, uluslararası bir suç örgütünün peşinde olan ajan Onur (Şükrü Özyıldız) ile profesyonel hırsız Ece'nin (Burcu Özberk) hikayesi anlatılaccak.