Disney+'taki En İyi Türk Filmleri

Disney+ platformunda yer alan en iyi Türk filmlerini sizler için derledik!

Platfromlar arası en iyi yapımların hangi tarafta olacağı konusunda büyük çekişmeler oluyor. Özellikle Türk yapımı dizi ve filmlerin hangi platformda yer alması Türkiye’deki kullanıcılarını oldukça etkiliyor. Biz de bu listemizde sizler için beğeneceğinizi düşündüğümüz hem eski hem yeni 10 Türk yapımı film listeledik.

İyi seyirler!

1. Cebimdeki Yabancı

Orijinal İsmi: Cebimdeki Yabancı

Süre: 95dk
Tür: Dram , Gerilim , Komedi
Yönetmen: Serra Yılmaz
Senarist: Murat Dişli
Yapımı: 2018 - Türkiye

7 eski ve yakın arkadaş bir akşam yemeğinde bir araya gelirler. Banu'nun (Belçim Bilgin) önerisiyle birlikte bir oyun oynamaya karar verirler. Oyun kuralları gereği hepsi telefonlarına gelen tüm mesaj ve bildirimleri yüksek sesle okumak zorundadır. Ancak kısa bir süre sonra gizli kalmış gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayınca, o kadar da yakın olmadıklarını farkedecekler, yemek hiç tahmin etmedikleri bir noktaya varacaktır. Cebimdeki Yabancı filmi, 2016 yapımı Perfetti Sconosciuti'den esinlenerek çekildi.

2. Benden Ne Olur

Orijinal İsmi: Benden Ne Olur

Süre: 109dk
Tür: Komedi
Yönetmen: M. Murat Şenöy
Yapımı: 2022 - Türkiye

Aynı isimli kitabın sinema uyarlamasında, içi içine sığmayan Sertab Bal adındaki bir kadının maceraları gözler önüne seriliyor.

Tüm çevresinin kendisinden beklediği “düzenli” hayatı bir türlü olduramamış Sertab'ın, ne istediği veya kim olduğuyla ilgili kafası karışıktır. Bir kaza sonucu ablası Harika’nın evini yakınca evsiz ve parasız kalan Sertab, Harika’nın “Senden hiçbir şey olmaz” sözleri ile bir karar veren Sertab, “Benden ne olur herkese göstereceğim” diye kendisine söz verip, savrulan hayatında tutunabilmek için adım atar. Kendine yeni bir hayat kurmaya çalıştığı sırada ünlü oyuncu Soner’le tanışması, Sertab’ın tüm planlarını alt üst edecektir.

3. Unutursam Fısılda

Orijinal İsmi: Unutursam Fısılda

Süre: 120dk
Tür: Dram , Müzikal
Yönetmen: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Yapımı: 2014 - Türkiye

Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” adlı filminin çekimleri İzmir'de yapıldı. Film, Tarık ile kurduğu hayallerinin peşinden İstanbul’a giden genç kasabalı Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrıldığı kasabaya uzun yıllar sonra dönüşünü ve geçmişiyle hesaplaşmasını konu alıyor. Bir döneme damga vuran şarkıların sesi Hümeyra Ayperi karakterini canlandıracak. Ayperi'nin gençlik yıllarını ise başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah oynayacak. Ayperi’nin hayatına ve hayallerine yön veren müzisyen Tarık karakterinde ise Mehmet Günsür’ü izleyeceğiz. Kerem Bürsin ise Erhan rolüyle Türkiye'de ilk kez sinemayı deneyecek.

4. Tamam mıyız?

Orijinal İsmi: Tamam mıyız?

Süre: 92dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Yapımı: 2013 - Türkiye

Birbirine tutunarak, en zor zamanlarını atlatmaya çalışan iki arkadaşın Temmuz ve İhsan’ın, annelerin, babaların ve aşıkların duygusal ve eğlenceli hikayesi.

5. Nadide Hayat

Orijinal İsmi: Nadide Hayat

Süre: 118dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Çağan Irmak
Yapımı: 2015 - Türkiye

Nadide Gürbüz (Demet Akbağ), evlendikten sonra okulunu bırakmış ve evinin kadını olmuş, kocası ölene ve çocukları büyüyüp kendi hayatlarını kurana dek kendisi için hiçbirşey yapmamıştır. Boş zamanını değerlendirebilmek için birçok kursa katılan Nadide, buralarda mutlu olamaz. Ancak bir gün gördüğü haber ona aradığı fırsatı sunacaktır. Öğrenci affı sayesinde yıllar önce bıraktığı okuluna geri döner. Sonrasında katıldığı mavi yolculuk, gencecik okul arkadaşları ve karizmatik bir öğretmenle birlikte hayatını değiştirecek bir maceraya dönüşecektir.

6. Cinayet Süsü

Orijinal İsmi: Cinayet Süsü

Süre: 112dk
Tür: Komedi , Suç
Yönetmen: Ali Atay
Senarist: Ali Atay , Feyyaz Yiğit
Yapımı: 2019 - Türkiye

Suç ve komedi öğeleri üzerine kurulu olan Cinayet Süsü, gizemli bir seri katili yakalamaya çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu alıyor. Deneyimli Başkomiser Emin ve ekip arkadaşları, daha önce hiç karşılaşılmamış bir seri katil vakası ile karşı karşıyadır. Ancak çözüm için kullandıkları yollar pek de doğru değildir. Birbirini takip eden rezillikler bir yana, cinayetler de devam etmektedir. Bir de bu arap saçının içine bir yasak aşk hikayesi eklenir!

7. İstanbul Kırmızısı

Orijinal İsmi: Rosso Istanbul

Süre: 110dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Yapımı: 2017 - İtalya , Türkiye

Yıllarca yurtdışında yaşayp Türkiye'ye dönmemiş yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal'ın yazdığı ilk kitap üzerine çalışma yapmak amacıyla İstanbul'a gelir. Deniz, artık bütün gücünü ve ihtişamını kaybetmekte olan ailesiyle birlikte bir yalıda hayatını sürdürmektedir. Ancak Orhan gelir gelmez kendisini Deniz'in karmaşık ilişkileri, gizemli arkadaşları ve aile bireylerinin arasında kalmış bulur. Ferzan Özpetek'in uzun bir aradan sonra Türkiye'de çektiği ilk film olan, 2014'te Türkiye'de satışa çıkan kendi kitabından uyarladığı İstanbul Kırmızısı, 3 Mart 2017'de gösterime giriyor.

8. Hokkabaz

Orijinal İsmi: Hokkabaz

Süre: 118dk
Tür: Dram , Komedi
Senarist: Cem Yılmaz
Yapımı: 2006 - Türkiye

İskender (Cem Yılmaz) hokkabazdır. Yani aslında sihirbazdır. Ama onun ve çocukluk arkadaşı Maradona'nın (Tuna Orhan) dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul'dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait'i (Mazhar Alanson) de dahil ederek büyük risk alırlar. Baba Sait, İskender'i takdir etmeyi uzun yıllar evvel bırakmıştır. Turne üçlüyü kaynaştırırken, aynı zamanda görkemli bir dağılmaya sebep olur. İskender, Maradona ve Sait, yol arkadaşları Fatma ile bir dağılıp bir toparlanırlar.

9. Ölümlü Dünya

Orijinal İsmi: Ölümlü Dünya

Süre: 106dk
Tür: Aksiyon , Komedi , Suç
Yönetmen: Ali Atay
Yapımı: 2018 - Türkiye

Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar. Ancak yaptıkları bazı hatalar sonrasında deşifre olup açığa çıkarlar. Bu noktadan sonra peşlerine düşen örgütten kaçmak dışında bir seçenekleri kalmayacaktır. İlk olarak 26 Ocak 2018'de gösterime giren Ölümlü Dünya, 11 Mayıs'ta yeniden izleyicilerle buluştu.

10. Organize İşler

Orijinal İsmi: Organize İşler

Süre: 106dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Senarist: Yılmaz Erdoğan
Yapımı: 2005 - Türkiye

İstanbul'da oto hırsızlığı yapmakta olan bir çetenin reisi bir kovalamaca sırasında intihar etmek üzere olan birinin evine sığınır. Hayatını kurtardığına inandığı bu kişiye iş vermek ve hırsızlığa teşvik etmek ister. Yaptığının büyük bir hata olduğunu kısa sürede anlayacaktır.